dji-om-5-gimbal-teknosafari

Drone, aksiyon kameraları, gimbal modelleri, kodlanabilir robotlar gibi görüntü teknolojilerinde popüler teknoloji şirketi DJI, yeni gimbal modeli DJI OM 5 Gimbal ‘ı tanıttı. 

DJI, drone sektörü başta olmak üzere aksiyon kameralar, el gimbal modelleri, kodlanabilir robotlar gibi birçok görüntü teknolojilerinde ürünler ile ön plana çıkıyor. Çin menşeili şirket, global pazarda yaklaşık yüzde 80 pazar payına sahip. 2020 itibari ile DJI, ABD İç İşleri Bakanlığı tarafından sahip olunan insansız hava araçlarının %77’sini tedarik ediyor.

Bunların yanında DJI, koronavirüs ile mücadele kapsamında birçok ürünü ile ön plana çıkıyor. Termal kameralar ile ateş ölçümü yapılırken, yerleşik ses sistemleri ile maske kullanımı konusunda uyarılar yapılıyor. Tüm dünya genelinde büyük bir tedarik ağı bulunan marka, film yapımı, inşaat, denetim, acil müdahale, tarım, koruma ve diğer birçok sektördeki ürünleri ile 100’den fazla ülkede satış yapıyor.

DJI OM 5 Gimbal, Türkiye ‘de satışa sunuluyor

dji-om-5-fiyati-teknosafari

Birçok sektörde ürüne sahip DJI, görüntü teknolojileri sektöründe yarattığı teknolojik farklar ile dikkat çekiyor. DJI OM 5, son dönemde merakla beklenen gimbal modeli iken sonunda satışa sunuldu.

Katlandığında yalnızca avuç içi boyutlarında olan DJI OM 5, akıllı telefon kasasının üzerinden geçen, daha iyi koruma sağlayan ve öncekinden daha fazla akıllı telefon modeli ile uyumlu yeni bir tutucuya sahip. Popüler Osmo Mobile serisine en son eklenen DJI OM 5 akıllı telefon sabitleyici, içerik oluşturma konusunda oldukça profesyonel sonuçlar veriyor.

En hareketli anlar bile çok hareketsiz

dji-om-5-gimbal-ozellikleri-teknosafari

DJI’nın 3 eksenli sabitleme teknoloji ile birlikte zorlayıcı ve çok hareketli anlar bile sorunsuz bir şekilde görüntüye alınabiliyor. OM 5 Gimbal sayesinde içerik üreticileri, en hareketli anlarda bile minimum titreme ile içeriklerini kayıt altına alabiliyor.

Videografide yeni olanlar için, 30 sete kadar önceden ayarlanmış çekim eğitimi sağlayan ve tek bir parlak videoda otomatik düzenlemeyi destekleyen yeni ShotGuides özelliği oldukça güvenilir. Yeni güncellenen ActiveTrack 4.0, artık 5 m/s’de 3x’e kadar yakınlaştırmayı destekliyor ve hareket halindeyken bile karenin merkezindeki konuyu hassas bir şekilde tanımlıyor ve sabit bir şekilde takip ediyor.

Üç ayrı panorama özelliği ile manzaranın bütünlüğünü koruyan DJI OM 5, fotoğraf tutkunları için hayat kurtarıcı olmaya aday… 3×3 panorama, 240°panorama ve kullanıcının benzersiz ve yaratıcı bir efekt için bir kişinin veya konunun birden çok versiyonunu tek bir çekime eklemesine olanak tanıyan “CloneMe” panorama dahil olmak üzere daha geniş bir perspektif yakalamak için üç yaratıcı panorama seçeneği arasından seçim yapılabiliyor.

İlginizi Çekebilir:

DJI, ‘FPV’ İsimli Yarış Drone’ununu Bu Kez de ‘Mercedes-EQ’ Formula E Takımı ile Pistte Buluşturdu

DJI, Yeni ‘Air 2S’ Drone Modelini Tanıttı!

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz