Telegram Otomatik Mesaj Silme Nedir?

Artık bildiğiniz gibi Telegram en çok tercih edilen mesajlaşma uygulamaları arasındaki yerini aldı. Yeni güncellemeleriyle de kullanıcılarına sunduğu hizmeti genişletiyor. Daha önce WhatsApp sohbet geçmişini aktarma özelliğiyle adından tekrar söz ettiren Telegram, bu kez mesajları otomatik silme güncellemesiyle karşımıza çıkıyor. Biz de Tekno Safari editörleri olarak bu güncellemeyi inceledik ve nasıl kullanıldığını fotoğraflarıyla birlikte adım adım anlattık. İşte; ‘Telegram otomatik mesaj silme nedir’? ‘Telegram otomatik mesaj silme nasıl kullanılır’? ‘Telegram otomatik mesaj silme’. Detaylar haberimizde…

WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesiyle alakalı olarak aldığı kararlar dünyada tartışmalara ve itirazlara neden olmuştu. Bununla birlikte kullanıcılar WhatsApp alternatifi mesajlaşma uygulamalarına akın etmişti. Bu uygulamaların başını da önceki haberlerimizde değindiğimiz gibi Telegram ve Signal çekti. Özellikle de iş hayatında en çok kullanılan uygulama olması nedeniyle ve gerçekleştirdiği güncellemelerle tekrar gündemimize gelen Telegram, geniş bir kullanıcı kitlesine ulaştı. İş yerinden, ailemize kadar çevremizdeki pek çok kişinin önceliği Telegram oldu. Telegram’ın son güncellemesi ise mesajların otomatik olarak silinmesi. Dolayısıyla biz de bu güncellemeye haberimizde detaylı bir şekilde yer verdik. İşte; ‘Telegram otomatik mesaj silme nedir’? ‘Telegram otomatik mesaj silme nasıl kullanılır’? ‘Telegram otomatik mesaj silme’. 

Telegram Otomatik Mesaj Silme Nedir? 

Telegram Otomatik Mesaj Silme Nasıl Kullanılır?

Telegram uygulamasında mesajları otomatik olarak silinmesini ayarlayabilir böylece özel ve önemli sohbetlerinizin güvenilirliğini sağlamış olursunuz. Tek tek karşılıklı olarak sohbeti silmek yerine bu özellikle kısa yoldan sohbet geçmişinizin temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede silmeyi unuttuğunuz sohbetiniz de kalmayacak ve geri dönüp tekrar tekrar kontrol etmeniz gerekmeyecek. Kullanıcıların beğenisine sunulan bu yeni özellik aynı zamanda u tam not alacağa benziyor ve yeni güncellemeleriyle daha çok kullanıcıyı çekecek gibi görünüyor. İlerleyen zamanlarda Telegram’ın ne gibi özelliklerle karşımıza çıkacağını bilemesek de WhatsApp gizliliği ve güvenliği ile ilgili tartışmalar devam ederken kullanıcıların bu hakkına dair yeni özellikler ekleyeceğini öngörebiliyoruz. Bu durum da Telegram kullanıcı sayısını zamanla daha çok arttıracaktır. Peki; ‘Telegram otomatik mesaj silme özelliği nedir’? ‘Telegram otomatik mesaj silme nasıl kullanılır’? ‘Telegram otomatik mesaj silme’ haberimizin devamında. 

Telegram Otomatik Mesaj Silme Nasıl Kullanılır? 

Telegram Otomatik Mesaj Silme

Telegram uygulamasında mesajları otomatik silme özelliğini aktif etmek için öncelikle sohbetinize geliyorsunuz. Sağ üstte gördüğünüz ‘üç nokta’ şeklinde yer alan ifadeye dokunuyorsunuz. 

Telegram Otomatik Mesaj Silme Nedir?

Burada karşınıza ‘Geçmişi Temizle’ seçeneği çıkacaktır.  

Telegram Otomatik Mesaj Silme Nedir?

Geçmişi temizle seçeneğine dokunmanızın ardından fotoğrafta gördüğünüz gibi sohbette mesajları otomatik sil özelliği de karşınıza geliyor. Buradan 24 saat veya 7 gün olmak üzere otomatik silme özelliğini ayarlayabilirsiniz. Ayarladıktan sonra ‘Otomatik silmeyi etkinleştir’ yazan kutucuğa dokunuyorsunuz.  

Telegram Otomatik Mesaj Silme Nedir?

Daha sonra ‘bu sohbetteki yeni mesajlar 24 saat veya 7 gün içinde silinecektir’ şeklinde bir uyarı yazısı göreceksiniz. 

Telegram Otomatik Mesaj Silme Nedir?

Otomatik silme özelliğini iptal etmek için yine aynı işlemleri gerçekleştiriyor ve bu özelliği kapalı hale getirebiliyorsunuz. Ardından ‘onayla’ yazan kutucuğa dokunuyor ve otomatik silmeyi kapatıyorsunuz. Grup ve kanallara geldiğinizde ise bu özelliği yalnızca yöneticiler ayarlayabiliyor. Üyeler otomatik mesaj silme özelliğini ne yazık ki kullanamıyor.  

Otomatik silme özelliği haberimizde de gördüğünüz gibi şimdilik 24 saat ve 7 gün şeklinde iki seçenek halinde yer alıyor. Aynı zamanda bu özelliği tüm sohbetler için tek bir yerden aktif hale getiremiyor tek tek mesajlarınızda ayarlayabiliyorsunuz. Dolayısıyla en özel ve önemli gördüğünüz konuşmalarınızda otomatik silme özelliğini aktif hale getirerek gizliliğinizi ve güvenliğinizi sağlamış oluyorsunuz.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Macar Bir Girişim Şirketi, Güneş Enerjisiyle Çalışan Şarj Noktası ve Wi-Fi Bağlantılı Akıllı Bank Geliştirdi 

ByteDance, TikTok ve Veri Gizliliği İhlali İddiaları Nedeniyle ABD’de 92 Milyon Dolar Ödemeyi Kabul Etti 

Netflix, İçeriklerdeki Çeşitlilik Oranını Artırmaya Yönelik 100 Milyon Dolar Bütçe Ayırdığını Açıkladı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz