Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Alman otomotiv devi müjdeyi verdi: multimedya ekranı üzerinden oyun oynama özelliği geliyor. Kavisli ekranlı otomobillerde kullanılması beklenen yeni teknoloji, 2023 yılında ilk olarak 7 Serisi’nde kullanılmaya başlayacak.

Gelişen teknoloji otomotiv sektörünü de ciddi boyutta etkiliyor. Artık birçok otomotiv markası, büyük bilgi-eğlence ekranlarını kullanmayı tercih ediyor ve bu ekranlar üzerinden birçok işlem gerçekleştirilebiliyor. Hatta Tesla, otomobil içerisine konumlandırılan bu multimedya ekranı üzerinden, kullanıcıların oyun oynamasına bile imkan tanıyor.

Tesla’nın bu hamlesi diğer markalara da ilham oluyor. Şimdi de Alman otomotiv devi BMW, bu özelliği ürettiği otomobillere entegre edeceğini açıklıyor. Artık BMW’nin birçok aracında görülen kavisli ekranda oyun oynanabilecek.

Otomobilde Oyun Oynama Devri BMW İçin 2023’te Başlayacak!

Şirket, yaptığı açıklamada İsviçre merkezli N-Dream tarafından geliştirilen, Android TV ve PC gibi cihazlarda kullanılabilen oyun platformu Airconsole’un araçlarındaki iDrive 8 sistemine entegre edeceğini ifade etti. Böylece kullanıcılar araç içerisinde beklerken oyun oynayarak keyifli vakit geçirebilecek.

BMW, Airconsole’un iX gibi modellerde gördüğümüz kavisli ekranı için iyi bir eşleşme olacağını düşünüyor. Henüz bu yeni özellik hakkında detaylı bilgilendirme yapılmamış olsa da, oyunların araçtaki ekran üzerinden oynanabileceği, akıllı telefonların da kontrol cihazı olarak kullanılabileceği ifade ediliyor.

180’den Fazla Oyun Seçeneği Sunulabilir

Başta da belirttiğimiz gibi, henüz özelliğin detaylarıyla ilgili detaylı bir açıklama yapılmadı. Ancak Airconsole’un sitesi incelendiğinde platformun Mario Kart benzeri yarış oyunları da dahil 180’den fazla oyun içerdiği görülüyor.

Fiyat ve diğer detaylarının önümüzdeki aylarda açıklanması beklenen özelliğin 2023 itibarıyla kullanıma sunulacağı söyleniyor. Bir BMW sözcüsünün Autoblog’a yaptığı açıklamaya göre, bu teknolojiyi ilk olarak yeni 7 Serisi’nde karşımıza çıkacak. Merakla beklenen AirConsole oyunları daha sonraki dönemlerde de diğer araçlarda sunulmaya başlanacak.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz