ABD merkezli teknoloji üreticisi Microsoft’un çatısı altında yer alan Xbox Game Studios, 2020 yılı içerisinde Xbox Game Studios adı altında 15 oyun çıkararak rekor kırdı. Yeni nesil oyunkonsolu Xbox Series X için elini güçlendirdiği düşünülen şirketin bu sene çıkardığı 15 oyundan 10’u yeni oyunlardı. 

Bu sene hem PlayStation 5’in hem de Xbox Series X’in satışa çıkacak olması ile konsol savaşları yeniden hareketlendi. Bu bağlamda her iki şirkette hem oyunkonsolları hem de oyunlarıyla gündeme gelmeye devam ediyor. Sony’e karşı elini daha da güçlendirmek isteyen Microsoft bu bağlamda çatısı altında bulunan Xbox Game Studios’a büyük yatırımlar yapıyor. Şirket son olarak Eylül ayında platforma 5 yeni oyun eklemişti. Microsoft bir süre daha yeni oyunları bünyesine eklemeye devam edecek gibi görünüyor. 

Microsoft, geçen aylarda bünyesin eklediği yeni oyunlar sebebiyle bugün bir açıklama yaptı. Şirket yaptığı resmi açıklamada Xbox Game Studios’a rekor seviyede birinci taraf oyun eklediğini belirtti. Microsoft’un Xbox Game Studios’a bu sene eklediği oyunlar pek çok oyunsever için de geçer not almayı başardı. Hatta bu bağlamda pek çok ödül de toplamayı başardı. 

 Xbox Game Studios 2020’de 15 oyun yayınladı

Microsoft Xbox Oyun Pazarlama Genel Müdürü Aaron Greenberg’ün resmi internet sitesi üzerinden yayınladığı yazıda bu sene rekor sayıda birinci taraf oyuncu çıkardıkları için duydukları heyecandan bahsedildi. Greenberg açıklamasında:  “Xbox Game Studios içerisindeki yetenekli ekiplerimizin bu sene rekor sayıda birinci taraf oyuncu çıkarmak için olağanüstü çalışmaları ve kendilerini adamaları beni çok heyecanlandırdı. Yayınladığımız oyunlar için rekor dolu bir yıl olmasına ek olarak bu oyunlarımız oldukça olumlu eleştiriler aldı” ifadelerini kullandı.

Xbox Game Studios’un bu sene içerisinde toplamda 15 oyun yayınladığı ve bu oyunların 10 tanesinin yeni oyunlar olduğu belirtildi. Xbox için bir rekor olduğu belirtilen bu sayının daha da yükseleceği ve ileride yeni oyunların da çıkacağı bilgisi paylaşıldı. Oyunseverlerin Xbox Game Studios’ta 2020 senesi içerisinde 1,66 milyar saat geçirdiği ve bunun da bir rekoru kırdığı aktarıldı. 

Xbox Game Studios tarafında Metacritic’te 90 puan almayı başaran Ori and the Will of the Wisps, Microsoft Flight Simulator’ın yeni sürümü ise yine Metacritic’te 92 puan almayı başardı. Şirket, Microsoft Flight Simulator’de oyuncuların 26 milyondan fazla uçuş gerçekleştirdiği ve 1 milyar milden fazla uçuş gerçekleştirdiğini belirtti. 

İlginizi Çekebilir:

‘Xbox Game Pass’ Platformuna Eylül Ayı İçerisinde Yeni Oyunlar Ekleniyor!

‘Xbox Series X’ ve ‘Xbox Series S’ Oyun Konsolları İçin Ön Siparişler Açıldı  

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz