tiktok 1080p çözünürlükte yükleme

TikTok 1080p çözünürlükte yükleme dönemini başlattı. Güncelleme ile şimdilik bazı ülkelerde geçerli olacak şekilde TikTokların 1080p çözünürlükte yüklenmesi mümkün hale geldi.

TikTok bugün mobil uygulamarına gelen bir dizi yenilikleri duyurdu. Bu yeniliklerin arasında yeni filtre ve geliştirmelerin yanı sıra çözünürlük yükseltmesi de mevcut.

En büyük yeniliklerden biri seçili ülkelere sunulmuş olan 1080p çözünürlükte yükleme yapma imkanı. Bunu yapmak içinse video yüklerken “Daha fazla” seçeneğinin altından “HD yükleme” anahtarını açmak gerekiyor. Ancak TikTok 1080p çözünürlükte yükleme özelliğinin ülkemizde olup olmayacağı ya da ilerleyen süreçte gelip gelmeyeceği bilinmiyor.

tiktok 1080p çözünürlükte yükleme

Ayrıca TikTok artık Yeşil Perde efektini GIFlerin üzerine uygulamaya da izin veriyor. Kullanıcılar TikTok’un partnerti GIPHY üzerinden seçtikleri GIF dosyalarının üzerine Yeşil Perde efektini kullanarak kendi videolarını yerleştirebiliyor.

Yeni Görsel Geliştirme özelliği ise videonun resim kalitesini tek bir dokunuşla arttırabiliyor. Bu özellik ile pozlama telafileri, renk düzeltmeleri ve düşük ışık geliştirmeleri dahil basit değişiklikler, galeriden yüklenen ya da yeni kaydedilen videolara uygulanabiliyor.

Ses Efekleri ise bir ses sentezi yapıyor ve videodaki herhangi bir sesi bir hayvan ya da enstrüman sesi gibi duyulması için değiştirmenize olanak tanıyor. Bu özelliğe erişmek için düzenleme sayfasında sağ tarafta yer alan Ses Efektleri düğmesine basmanız yeterli.

TikTok geçtiğimiz haftalardaki süre uzatma duyurusunun ardından bu yeni duyurusu ile birlikte video paylaşım platformu olarak elini kuvvetlendirmiş oldu.

Tekno Safari YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

İlginizi çekebilir:

2021 yılında popüler olan TikTok akımları paylaşıldı

Netflix Türkiye’de En Çok İzlenen Dizi ve Filmler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz