Çin merkezli video paylaşım uygulaması TikTok, bünyesine yeni özellikler ekleyeceği ortaya çıktı. Sosyal medya uygulamalarının yeni özelliklerini duyurmasıyla anılan Alessandro Paluzzi’nin Twitter hesabından paylaştığı bilgilere göre, TikTok’a arama filtresi diğeri ise kullanıcıların ortak arkadaşlarını görebileceği bir özellik eklenecek. 

Hem tüm dünyada hem de Türkiye’de oldukça popüler olan TikTok’a eklenecek yeni özellikler ortaya çıktı. Sosyal medya platformlarına eklenecek özellikleri duyurmasıyla anılan Alessandro Paluzzi resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla TikTok’a eklenecek yenileri duyurdu. Açıklanan özellikler TikTok’ta kullanıcı deneyimini artıracağa benziyor.

TikTok ’ta filtreleme ile arama yapılabilecek

Alessandro Paluzzi’nin açıkladığı ilk TikTok özelliği, kullanıcıların uygulama içinde arama yapabilmesine olanak tanıyacak. Kullanıcılar yeni özellik ile seçim yapabileceği birkaç filtreyle karşılaşacak. TikTok kullanıcılarına sunulan yeni özellikte, tüm zamanlar, önceki gün, geçen hafta, geçen ay, son üç ay ve son altı ay seçenekleri yer alacak. 

TikTok’un filtreleme ile arama özelliği sayesinde kullanıcılar, platformda gördükleri ancak daha unuttukları gönderileri tek tek tüm gönderilerde aramak yerine önceki gün, geçen hafta, geçen ay, son üç ay ve son altı ay gibi zamanlama seçenekleri ile daha kolay bulabilecek. Bunun yanı sıra elbette ki bu yeni özellikle arama seçenekleri daralacak ve daha ilgili sonuçlara ulaşabilecek.

TikTok’ta kullanıcılar, ortak arkadaşlarını görebilecek

TikTok’a eklenecek yeni özellikleri paylaşan Alessandro Paluzzi, platforma kullanıcıların beğenebileceği bir özellik daha duyurdu. TikTok kullanıcıları artık Facebook ve Instagram’da gördüğümüz bir özelliğe de sahip olacak. Sosyal medya kullanıcılarının, bir kişinin profilini ziyaret ettiğinde söz konusu kişiyle kaç arkadaşının ortak olduğunu görebilecek. TikTok’a eklenen ve bir kullanıcının başka bir kişinin profilini ziyaret ettiğinde ortak arkadaşlarını görme özelliğinin amacı ise, sosyalleşmek olarak açıklanıyor. Bu bağlamda yeni özelliğin kullanıcılara daha sosyal bir ortam sunacağı düşünülüyor. Ayrıca kullanıcıların daha fazla bağlantı kurmasına olanak tanıyacağı ifade ediliyor. 

Alessandro Paluzzi’nin resmi Twitter hesabından paylaştığı yeni TikTok özellikleri şu an için çalışma aşamasında. Bu sebepten ötürü şirketin yeni özelliklerini kullanıcılarına ne zaman sunacağı henüz bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir:

TikTok, Kullanıcılara Videolarının Neden Kaldırıldığını Açıklamaya Başladı

TikTok, Kadın E-Spor Oyuncuları İçin Bir Destek Etkinliği Başlattığını Duyurdu

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll için Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz