Samsung 'microLED' Teknolojili Televizyon

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, ‘The Wall’ serisine eklediği 110 inç ekran boyutuna sahip ‘microLED’ teknolojili akıllı televizyon modelini tanıttı. 2021 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulacak olan cihazın, kullanıcılara 4K çözünürlük ve yüzde 99.99 ekran-gövde oranı sunabildiği ifade edildi.  

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, ‘The Wall’ serisine 110 inç ekran boyutuna sahip ‘microLED’ teknolojili yeni bir akıllı televizyon modeli eklediğini duyurdu. Kullanıcılara 4K çözünürlük sunan cihazın, 2021 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulacağı ifade edildi. Ayrıca RGB renk gamının yüzde 100’ünü destekleyen modelin, hemen hemen her rengi en doğru renk ve parlaklıkta görüntüleyebildiği belirtildi.  

Aktarılan detaylara göre; cihazda kullanılan ‘microLED’ teknolojisi, televizyonda mikrometre boyutunda LED’lerin kullanılmış olması anlamına geliyor. Söz konusu LED’ler, kendi piksel yapılarından ışık ve renk üretiyor. Fütüristik bir tasarıma sahip olan cihaz, yüzde 99.99 ekran-gövde oranı sunuyor. Bu nedenle televizyon, tamamen çerçevesiz bir hissiyat yaratıyor. Bununla birlikte; oldukça ince bir tasarıma da sahip olan cihaz, ‘Majestic Sound System’ isimli 5.1’lik bir ses sistemi ile birlikte geliyor.  

Samsung, ‘microLED’ teknolojili televizyon modelinin fiyatı ile ilgili herhangi bir resmi açıklama yapmadı

Samsung MicroLED Televizyon Fiyatı

Diğer yandan; Samsung, ‘microLED’ televizyon modelinin fiyatı ile ilgili herhangi bir resmi açıklama yapmadı. Cihazın, standart 4K veya 8K televizyon modellerinden biraz daha yüksek bir fiyat etiketine sahip olabileceği tahmin edildi. Teknoloji devi, ürünün bağlantı seçeneklerine ilişkin de herhangi bir detay paylaşmadı. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Samsung, Yeni Bir Konum Takip Cihazı Üzerinde Çalışıyor 

Samsung, İki Kez Katlanan Bir Telefon Ekranı Üzerinde Çalıştığını Açıkladı 

Samsung, PC Olmadan Çalışabilen Akıllı Monitör Modelini Satışa Sundu 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz