Birkaç ay önce Twitter tarafından tanıtılan Notlar özelliği, kısa süre önce kullanıma sunuldu. Yeni özellik, hem platformdaki floodları hem amatör blogları tarihin tozlu raflarına kaldırabilir gibi gözüküyor.

Twitter, 2022 yılı boyunca birçok yeni özelliği tanıtarak kullanıma sunmuştu. Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla bazı özellikler de rafa kaldırılmıştı. Fakat 2021 yılından beri geliştirilen Notlar özelliği rafa kaldırılanlardan biri olmadı.

Twitter’ın geçtiğimiz aylarda tanıttığı Notlar özelliği sayesinde kullanıcılar uzun metinleri floodlar yerine daha derli toplu bir şekilde yayınlayabiliyor. Ortalama 5 aydan beri büyük bir gizlilik içinde test edilen yeni özellik, birkaç gün önce kullanıma açıldı.

Twitter, Notlar ile Blog Sitelerine Rakip Olabilecek Mi?

Twitter kurulduğundan beri kullanıcıların uzun metinleri parça parça yayınlamak zorunda kalması, en büyük sorunlardan biri olarak karşımıza çıkıyordu. Bu sorunun çözülmesi için her ne kadar 3. parti yazılım ve internet sitesi geliştirilse de platformun içinde bu problem ortadan kaldırılamıyordu. İlk olarak 2021 yılında Birdwatch ismiyle tanıtılan bu özellik, kullanıcıların ayrı bir sekmede kendi makalelerini paylaşmalarına imkân tanıyor. Özelliği kullanmak için notlar kısmına tıkladığınızda karşınıza takip ettiğiniz kullanıcıların notları geliyor. Aynı zamanda siz de kendi makalelerinizi bu yol ile yayınlayabilirsiniz.

Birçok yüksek takipçiye sahip hesap, kendi yazdıkları makaleleri blog sitesinde paylaşıp, takipçilerini oraya yönlendiriyordu. Yeni özellik ile Twitter kullanıcıları, uygulamadan çıkmadan bu makaleleri okuyabilecek. Bu durum, birçok amatör blog sayfasını zora sokacak gibi gözüküyor.

Tüm kullanıcılara sunulan yeni Notlar özelliği, kademeli olarak dağıtılacak. Özelliğin ülkemizdeki kullanıcılara önümüzdeki 1 ay içinde gelmesi bekleniyor.

Twitter Yeni Mavi Tik Fiyat Güncellemesi

Twitter hakkındaki son gelişmenin 8 dolar olması beklenen mavi tik’in belirlenen yeni fiyatı haberini sizlerle paylaşmıştık. The Information’ın birincil kaynaklardan aldığını iddia ettiği bilgiye göre Twitter, App Store’un aldığı %30’luk komisyonu doğrudan kullanıcılara ödetecek.  Daha önceden 7,99 dolardan satışta olan Twitter aboneliği, bu planın gerçekleşmesi hâlinde Apple kullanıcıları için en az 10,38 dolar olacak. Diğer yandan Twitter, bazı kaynaklara göre bu parayı yuvarlayarak 11 dolara sabitleme kararı da alabilir.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz