Formula 1 İstanbul Seyircisiz

İstanbul Valiliği, kampanyalı biletleri kısa bir süre önce satışa sunulan ve 13-15 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan ‘Formula 1 DHL Turkish Grand Prix 2020’ yarışının seyircisiz yapılacağını açıkladı. Söz konusu kararın, ‘İstanbul İl Pandemi Kurulu’nun önermiş olduğu tavsiye kararı sonucunda alındığı ifade edildi.  

İstanbul Valiliği, 9 yıl aradan sonra Türkiye’ye geri dönen ‘Formula 1 DHL Turkish Grand Prix’ yarışının koronavirüs önlemleri gereğince seyircisiz yapılacağını açıkladı. Söz konusu kararın, ‘İstanbul İl Pandemi Kurulu’nun önermiş olduğu tavsiye kararı sonucunda alındığı ifade edildi. Valilik, 13 Kasım ve 15 Kasım tarihleri arasında gerçekleşmesi beklenen yarışa ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:  

Koronavirüs salgınıyla mücadele çalışmaları kapsamında; 

İstanbul İl Pandemi Kurulunun almış olduğu 13-15 Kasım 2020 tarihleri arasında düzenlenecek ‘Formula-1 DHL Turkish Grand Prix 2020 yarışının seyircisiz yapılması’ yönündeki tavsiye kararı uyarınca 05.10.2020 Pazartesi günü saat 10.00’da toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından söz konusu yarışın seyircisiz yapılmasına karar verilmiştir.” 

Bilet alan kişilere; ücret iadesinin tamamının en kısa sürede, herhangi bir kesinti olmaksızın ‘Biletix’ tarafından yapılacağı belirtildi.

İndirimli olarak satışa sunulan 10 bin adet ‘Formula 1 DHL Turkish Grand Prix’ bileti, 2.5 saatte tükenmişti

Formula 1 DHL Turkish Grand Prix

Diğer yandan; 9 yıl aradan sonra İstanbul Park’a dönecek olan ‘Formula 1 DHL Turkish Grand Prix’, motor sporları tutkunları tarafından büyük bir ilgi ve heyecanla bekleniyordu. Yarışın biletleri, 15 Eylül tarihinde online satışa sunulmuştu. 14 farklı kategoride satışa sunulan biletlerin fiyatları, 120 lira ve 2 bin 750 lira arasında değişiklik gösteriyordu. 90 liradan satışa sunulan 10 bin adet kampanyalı bilet ise yalnızca 2.5 saat içerisinde tükenmişti.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Yalnızca 6 Saatte 40 Bin Adet Formula 1 Bileti Satıldı! 

Formula 1, 2020 Yılında 9 Yıl Aradan Sonra Yeniden İstanbul Park’ta!  

CarNext.com, Formula 1 yarışçısı Max Verstappen ile iş birliği yaptı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz