Alanında uzman öğretim üyeleri, finans danışmanları ve küçük yatırımcıların yorumları izleyiciyi bazen acı acı gülümsetiyor, bazense kahkaha kaçınılmaz oluyor

“Tahta” tabiri nereden geliyor? “Evlat sahibi olmak”, “kol kesmek”, ne demek? Teknik analizle papatya falı arasında bağ var mı? Hisse senediyle kurulan duygusal ilişki ne sonuç verir? BOFA robotu gerçekten hep kazanıyor mu? Düğünlerde bile takılan coin’ler artık bir yatırım aracı mı? Boğa sezonu ve ayı sezonu nasıl başlıyor? Kripto dönüşümü ne zaman tamamlanacak?

Gain’in yeni belgesel serisi “Yatırım Tavsiyesi Değildir, öğretim üyeleri, finans danışmanları ve amatör yatırımcılar gibi birçok kişinin, borsa, piyasalar ve coin dünyası üzerine tecrübelerini, bilgi ve yorumlarını izleyici ile paylaşıyor. Bir çırpıda izlenebilen yapım, yatırım dünyasının en ciddi yönlerini dahi izleyiciyi teknik detaylara boğmadan, gülümseterek ve enerjik bir tarzda aktarıyor. Gain’in yapımı kısa süre önce seyirciyle buluştu.

Tahtakale’den günümüzde uzanan süreç

 Programın ilk yarısında, İstanbul Borsası’nın ve Türk yatırımcılığının Tahtakale yıllarından günümüze kadarki tarihi farklı yönleriyle ele alınıyor. O dönemde piyasaların nasıl şekillendiği, büyük getiri ve düşüş dönemleri, sistemin halen süren sorunları, kur krizleri ve yatırımcının psikolojik travmaları gibi başlıklara değiniliyor. Pandemi sonrasındaki yatırımcı yığılması, yabancı yatırımcıların son dönemdeki çıkışları, yeni yatırımcı profili gibi güncel konular da yorumlanıyor.

Kripto parayla gelen dönüşüm

 “Yatırım Tavsiyesi Değildir”, ikinci yarısında ise son 10 yıla damga vuran kripto para dönüşümüne yer veriyor. Kripto para yatırımcıları, bu alandaki öncü kurumların kurucusu girişimciler, etherium madencileri ve stratejistler söz alıyor. Coin dünyasında olanlar, “halkın parası” olarak tanımlanan kripto paraya getirilen yasaklar, yüksek meblağları umutla coin’e bağlayıp panik satışlarıyla büyük zarar edenlerin hikayeleri ve kripto influencer’larının etkisi gibi noktalar dikkat çekiyor.

Programın yönetmenliğini Utku Uçar, yapımcılığını ise Serkan Çakarer üstleniyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz