Yeni Nesil AirPods

AppleInsider” isimli internet sitesi, Apple ile bağlantıları güçlü olduğu düşünülen analist Ming-Chi Kuo’nun iddialarından yola çıkarak yeni nesil AirPods kulaklıkların beklentilerin aksine 2021 yılı başlarında tanıtılacağını öne sürdü. Kuoikinci nesil AirPods Pro’ların tanıtım tarihiyle ilgili ise 2021 yılı sonları ve 2022 yılı başına işaret etti.  

AppleInsider” isimli internet sitesi, Apple ile bağlantıları güçlü olduğu düşünülen analist Ming-Chi Kuo’nun iddialarından yola çıkarak yeni nesil AirPods kulaklıkların tanıtım ve seri üretim tarihleriyle ilgili yeni bir iddia ortaya attı. Kuo tarafından paylaşılan detaylara göre2020 yılı içerisinde tanıtılacağı ile ilgili yaygın kanının aksine üçüncü ve yeni nesil AirPods kulaklıklar, 2021 yılının ilk yarısında kullanıcı beğenisine sunulacak. Apple, ikinci nesil AirPods Pro’ları ise 2021 yılının son çeyreğinde veya 2022 yılının ilk çeyreğinde görücüye çıkaracak. Teknoloji devi, ürünlerde radikal bir tasarım değişikliğine gitmeyecek.  

Jon Prosser ve “Digitimes”, kısa bir süre önce Apple’ın yeni AirPods’u 2020’nin sonlarına doğru kullanıcı beğenisine sunacağını iddia etmişti. Kuo ise bu iddiaların asılsız olduğunu belirterek tedarik zincirindeki iş ortaklarının, yakında yapılacak olan Beats lansmanını yeni Airpods ile karıştırmış olabileceğine işaret etti. Bu da önceki iddiaların, beklentileri karşılamamasına açıklık getirmiş oldu. Söz konusu iddialar, Apple’ın BeatX’in tasarımına benzeyen ve aktif yaşam kullanımına uygun bir AirPods X” veya asıl AirPods Pro’un birkaç belirgin özelliğini iptal ederek daha uygun fiyatla satışa sunulacak olan bir AirPods Pro Lite tanıtacağına da işaret etmişti.  

İlk nesil AirPods Pro, yalnızca birkaç ay önce tanıtılmıştı

AirPods Pro
Kaynak: apple.com

Diğer yandan; Kuo tarafından paylaşılan tanıtım tarihleri, teknoloji-severler tarafından ciddi bir şaşkınlıkla karşılanmadı. Son tanıtılan AirPods kulaklıkların satış rakamlarının oldukça iyi olması ve COVID-19 salgınının teknoloji dünyasında yarattığı kriz nedeniyle, teknoloji devinin yeni bir kulak içi kulaklık tanıtmak konusunda aceleci davranmayacağı zaten tahmin ediliyordu. İlk nesil AirPods Pro kulaklıkların tanıtılmasının üzerinden 1 yıl bile geçmemiş olduğu da biliniyordu. Dolayısıyla Apple’ın; 2020’de yeni nesil bir AirPods Pro veya AirPods tanıtarak ciddi bir kazanç sağlayamayacağı, analistler tarafından da öngörülen bir gerçekti.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Apple, 60 milyon AirPods satarak liderliğini ilan etti

JBL’den AirPods’a rakip renkli alternatifler!

Apple AirPods Pro resmi olarak tanıtıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz