Samsung, yeni SSD sürücüsü 870 EVO ’yu tanıttı. Şirketin yeni SSD’si %38  daha yüksek rastgele okuma ve %30 iyileştirilmiş sürdürülebilir performansı ile dikkat çekiyor. 

Samsung Electronics, dünyada en çok satan SSD serisine eklediği en son SATA çözümü 870 EVO SSD’yi piyasaya sürdü. Bu yeni sürücü, sınıfının en üst düzey performansıyla güvenilirliği bir araya getiriyor. Genel PC kullanıcılarından BT profesyonellerine uzanan geniş bir tüketici yelpazesini hedefleyen, tüm ihtiyaçlara yönelik bir depolama çözümü sağlıyor. 

Samsung 870 EVO, önceki modele göre %38 daha iyi performans sunuyor

Samsung 870 EVO, markanın en son sürüm V-NAND ve denetleyici özelliklerine sahip. Bu sayede, sırasıyla 560 ve 530MB/s olmak üzere en yüksek SATA sıralı okuma ve yazma hızlarına erişebiliyor. Geniş değişken SLC arabelleğin kullanıldığı sürücüde yer alan Akıllı TurboWrite teknolojisi, en yüksek performans düzeylerinin korunmasını sağlıyor. 870 EVO ayrıca bir önceki 860 modeliyle karşılaştırıldığında, rastgele okuma hızında yaklaşık %38 oranında iyileştirmeye sahip. Bu sayede, çoklu görevlerde, web gezintisinde veya PC’nin başlatılması esnasında daha iyi kullanıcı deneyimleri sunuyor. 

Samsung, tüm SSD bileşenlerini kendi bünyesinde geliştirerek bütün parçaların birbiriyle uyumlu bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Bu yaklaşımın bir sonucu olarak 870 EVO, 869 EVO ile karşılaştırıldığında yüzde 30 daha yüksek sürdürülebilir performans sunuyor. 870 EVO her model için sunulan TBW değerlerine kadar veya 5 yıl sınırlı garanti ile geliyor. 

Performansının ve güvenilirliğinin yanında 870 EVO birçok bilgi işlem cihazı ve en güncel PC özellikleriyle geniş ölçüde uyumluluk gösteriyor. Sürücü, 2,5 inç SATA arayüz bağlantısı bulunan tüm cihazlarda destekleniyor. Ayrıca, güç tasarrufu sağlayan uyku modu sayesinde 870 EVO, Windows’un Modern Standby fonksiyonunu destekleyen tüm cihazlarda çalışabildiğinden PC kullanıcıları için ekstra kullanım uygunluğu da sağlıyor. 

Samsung ayrıca yeni 870 EVO’yu çevreyi de düşünerek tasarladı. Böylelikle üretim sürecinin her aşamasında karbon ayak izi azaltılarak üretilen yeni sürücü ile tüketicilere çevreci ürünleri seçebilme imkânı sunuyor. 

Samsung 870 EVO modellerinin KDV dâhil tavsiye edilen tüketici fiyatları ise şu şekilde: 250GB 379 TL, 500GB 619 TL, 1TB 1.209 TL, 2TB 2.389 ve 4TB 4.669 TL.

İlginizi Çekebilir:

Samsung, Exynos 2100 İşlemcisini PC’ye Getirecek

Samsung S Pen Desteğini Farklı Cihazlara da Getireceğini Açıkladı

Ofis Dışındaki Yol Arkadaşı – Samsung Taşınabilir SSD T7 İnceleme:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz