WhatsApp Web Çoklu Cihaz Desteği

WhatsApp, ‘WhatsApp Web’ platformunun deneme sürümünde çoklu cihaz desteği özelliğini test etmeye başladı. Özelliğin platforma eklenmesinin ardından kullanıcıların, telefonlarına ihtiyaç duymadan diğer cihazlarından WhatsApp Web’e erişim sağlayabileceği ifade edildi. 

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, ‘WhatsApp Web’ platformunda çoklu cihaz desteği özelliğini test etmek için bir deneme sürümü hazırlamaya başladı. Test programının, kısa bir süre içerisinde ‘Android’ ve ‘iOS’ işletim sistemlerinde WhatsApp’ın deneme sürümünü kullanan kişilerin beğenisine sunulacağı ifade edildi. Özelliği test eden kullanıcıların, telefonlarını internete bağlı tutmak zorunda kalmadan diğer cihazlarında WhatsApp Web’i kullanabileceklerinin de altı çizildi.  

WABetaInfo’ tarafından aktarılan detaylara göre; deneme sürümündeki test programına katılan kullanıcılar, WhatsApp Web’i maksimum 4 farklı masaüstü cihazda açabilecek. Diğer WhatsApp kullanıcılarının, bu kullanıcılarla sohbet edebilmesi için uygulamalarını güncellemeleri gerekecek. Ayrıca test programındaki kullanıcılar, konuştukları kişi WhatsApp’ın yeni bir sürümünü kullanıyorsa sesli ve görüntülü arama da yapabilecek. Diğer yandan; deneme sürümündeki test programı, güncel olarak tüm WhatsApp deneme sürümü kullanıcıları tarafından deneyimlenemiyor. Şirketin, programı gelecek haftalarda tüm ‘beta’ kullanıcılarının beğenisine sunması bekleniyor. Programın, hem WhatsApp hem de WhatsApp Business platformunda hizmete sunulacağı ifade ediliyor. 

WhatsApp, çoklu cihaz desteği özelliğini 2019 yılından bu yana test ediyordu

WhatsApp Çoklu Cihaz Desteği

Öte yandan; çoklu cihaz desteği özelliğinin, uzun bir süredir WhatsApp Web bünyesine gelmesi bekleniyordu. Kullanıcılar, telefonları internete bağlı olmadığında ayrı bir cihazdan WhatsApp Web’e bağımsız olarak giriş yapamıyordu. Bu da platformun web sürümünü, önemli oranda işlevsiz hale getiriyordu. WhatsApp, bu talebe yanıt verebilmek adına 2019’un Temmuz ayından bu yana platformun hem masaüstü hem de web sürümünde söz konusu özellik üzerinde çalışıyordu. Çoklu cihaz desteğinin, kısa bir test sürecinin ardından gelecek aylarda platforma eklenebileceği tahmin edildi.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

WhatsApp’ın Yeni iOS Beta Sürümünde Çoklu Cihaz Desteği için “Çıkış Yap” Butonu Görüldü

WhatsApp, Aynı Hesabı Farklı Cihazda Kullanma Özelliği Getiriyor 

WhatsApp Uygulamasının Android Sürümüne, Video Sesi Kapatma Özelliği Geldi 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz