Okuma Süresi
1 dakika
Ortaya çıkışı ile birlikte özellikle iş ve eğitim hayatında oldukça önemli bir ihtiyaca karşılık gelen online toplantı platformları gün geçtikçe daha fazla hayatımızın içine giriyor. İş yaşamında ve akademide daha uzun süredir kullanılan çevrimiçi toplantılar pandemi ile birlikte çok daha fazla kişinin tercih ettiği yöntemlerden birisi haline geldi. Birbirinden uzakta olan kişiler ile canlı ve kaliteli bir ortamda online toplantı yapabilmek için sıklıkla kullanılan platformlardan birisi de Google Meet.
Kullanıcılar arasında popüler olan Google Meet, sürekli yeni değişikliklerde ve ilerlemelerle her geçen gün kullanıcı memnuniyetini artırıyor. Son olarak ise kullanıcıların görüşme sırasında kullanabilecekleri 360 derece dönebilen kamera arka planları gündemde.

Sıkıcı Toplantılardan Kurtuluyorsunuz!

Eğer uzaktan çalışıyorsanız ya da uzaktan bir eğitim programına katılıyorsanız bu noktada siz de en çok kullanılan platformlardan birisi olan Google Meet’i tercih ediyor olabilirsiniz. Çağın en büyük yeniliklerinden birisi olan çevrimiçi toplantılar günümüzde neredeyse 7’den 70’e her yaştan insanı ilgilendirebiliyor. Bunun farkında olan Google Meet, özellikle sıkıcı geçen toplantıları ve online buluşmaları daha eğlenceli hale getirebilmek için yepyeni bir uygulama getiriyor. Çünkü artık Google Meet ile katıldığınız toplantılarda yapay zeka destekli 360 derece dönebilen kamera arka planları olacak.

Telefonun Hareketiyle Arka Plan Değişecek

İş hayatında uzak mesafedeki ekip ve çalışanlarla çevrimiçi yapmak için en çok tercih edilen uygulamaların başında Google Meet geliyor. Dünya çapında popüler bir çevrimiçi toplantı platformu olan Google Meet, iş toplantılarını daha eğlenceli geçirebilmeniz için yapay zeka destekli 360 derece dönebilme özelliği olan bir kamera arka planı hazırlıyor.
Yeni gelecek olan özellik ile mobil cihazlarda görüntülü görüşmeler için yeni 360 derece sanal arka planları devreye girecek. Hem iOS hem de Android’lerde kullanıma açılan bu özellik, telefonunuzun jiroskopunu kullanarak sizinle birlikte hareket edebilecek. Telefon ya da tabletinizin yerine göre değişiklik gösterecek olan 360 derecelik arka plan, telefonunuzu hareket ettirmenizle birlikte değişecek. Bu şekilde arka planınız bir plaj, bir gün batımı, orman ya da bir dağ manzarası gibi birçok farklı manzarayı gösterecek şekilde ayarlanacak.
Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz