Windows 10 ve 11’de kullanılan Fotoğraflar uygulamasına, Apple kullanıcılarının fotoğraflarını zahmetsizce bilgisayara taşımasını sağlayacak iCloud desteği geliyor!

Hemen hemen tüm iPhone kullanıcıları, en az bir kere Windows’un iCloud uygulamasıyla ilgili sorun yaşıyor ve bu durum kullanıcıları hem iPhone hem de Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayar kullanmaktan soğutabiliyor. Öyle ki bazı kullanıcılar sırf iCloud’un Windows uygulamasından kurtulmak için Mac bilgisayarlara yöneliyor. Ancak son yenilik bu durumu değiştirecek gibi görünüyor.

Windows’un resmi bloğunda yapılan bir paylaşım, Windows 11’in geliştirici sürümüne iCloud desteği geleceğini ortaya çıkardı. iPhone kullanıcılarının fotoğraflarını zahmetsizce bilgisayara taşımasına imkan verecek olan bu yenilik kullanıcıları heyecanlandırdı.

Özelliğe Şimdiden Olumlu Yorumlar Yağmaya Başladı!

Windows 10 ve 11’de kullanılan fotoğraflar uygulaması, son güncelleme ile birlikte OneDrive üzerindeki dosyaları tek tıkla görüp yönetebileceğiniz bir şekilde yeniden düzenlenmişti. Windows 11’in son geliştirici sürümüyle birlikte Microsoft, Windows kullanan Apple kullanıcılarını da memnun etmeyi başardı. Fotoğraflar uygulamasına eklenen bu yeni özellik sayesinde iPhone ve iPad kullanıcıları, fotoğraflar uygulaması üzerinde iCloud’a yedekledikleri fotoğraf ve videolarına kolaylıkla ulaşabilecek.

Tabii ki Microsoft, yedekleme yapmayan ve fotoğraflarını cihazında saklayanları da ihmal etmedi. Eğer Windows Store üzerinden iCloud uygulamasını indirip giriş yaparsanız cihazınızı bilgisayara bağladığınız anda tüm fotoğraflarınızı klasörler halinde görebilecek ve sadece sürükle bırak yaparak telefonunuzdan bilgisayara ya da bilgisayardan telefona aktarabileceksiniz.

Bu Özellik Apple ve Microsoft İş Birliğinin İlk Meyvesi Oldu

Son günlerde Microsoft ile Apple’ın iş birliği yapmaya karar verdiği ve iki tarafın da kullanıcılarını memnun edecek özellikleri hem Windows hem de MacOS platformuna getirmeye hazırlandıkları konuşuluyordu. Görünüşe göre Fotoğraflar uygulamasına gelen bu özellik de bu iş birliğinin ilk meyvelerinden biri oldu.

Reddit forumlarında özelliği deneyen pek çok Windows kullanıcısı, test aşamasındaki bu özelliğin neredeyse mükemmel çalıştığını ve iPhone kullanıcıları için “fotoğraf aktarma çilesinin” sona erdiğini belirtti. Özelliğin ilerleyen haftalarda önce Beta sürüm kullananlara daha sonra da stabil sürüme geleceği açıklandı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz