ABD merkezli teknoloji üreticisi Microsoft bünyesinde yer alan Xbox Game Pass hizmetinin önümüzdeki yıl iOS platformuna geleceği iddia ediliyor. Söz konusu iddia, Xbox’ın yöneticisi Phil Spencer’ın çarşamba günü çalışanlarıyla yaptığı bir toplantıya dayandırılıyor. 

Microsoft’un pek çok kullanıcı tarafından sevilen oyun abonelik sistemi olarak anılan Xbox Game Pass hizmetinde kullanıcılar aylık ödeme yaparak oyunseverlere pek çok oyun imkanı sunuyor. Ancak Xbox Game Pass, sadece Xbox, Windows 10 ve Android platformları üzerinden erişim sağlanıyor. Windows 10, Xbox ve Android platformları erişebilse de iOS kullanıcıları tarafından kullanılmayan hizmetin önümüzdeki sene iOS platformuna da geleceği ifade ediliyor.

Xbox Game Pass “tarayıcı tabanlı bir çözüm” ile iOS ‘a gelebilir

Business Inserder’da yer alan habere göre, Xbox’ın önemli yöneticilerde Phil Spencer’ın çarşamba günü çalışanlarıyla bir toplantı gerçekleştirdiği ve bu toplantıda Xbox Game Pass ile alakalı konuşmalar yaptığı bilgisi bulunuyor. Söz konusu toplantıda Phil Spencer’ın Xbox Game Pass’in iPad ve iPhone’lara da gelmesini istediği belirtiliyor. Spencer’ın Xbox Game Pass ve Google Stadia gibi akış hizmetlerine izin vermediği ancak “doğrudan tarayıcı tabanlı bir çözüm” ile bu sorunun halledilebileceğini belirtti. Xbox yöneticisinin bu çözümün 2021 yılında piyasaya sürüleceğini aktardığı belirtiliyor. Eğer söz konusu iddialar gerçekleşir ve Microsoft 2021 yılında tarayıcı tabanlı bir çözümle Xbox Game Pass’i, iPhone ve iPad’lere getirecek.

Kaliforniya merkezli teknoloji üreticisi Apple, App Store kuralları bağlamında, eklenen her uygulamayı çok detaylı bir şekilde incelediği biliniyor. Bu yüzden App Store’a her isteyen uygulama ekleyemiyor. Microsoft’un iOS platformları için getireceği Xbox Game Pass’in uygulama olup olmayacağı hakkında ortada pek net bir bilgi bulunmuyor. Ancak Apple’ın App Store politikalarında tarayıcı tabanlı çözümler için herhangi bir kısıtlamasının bulunmaması söz konusu durumu önümüzdeki sene görebileceğimiz ihtimalini yükseltiyor.

İlginizi Çekebilir:

Xbox Game Studios, 2020’de 15 Oyun Yayınlayarak Rekor Kırdı

‘Xbox Series X’ ve ‘Xbox Series S’ Oyun Konsollarının Yeni Türkiye Satış Fiyatı Ortaya Çıktı 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz