Xiaomi Mi 11 Telefon
Okuma Süresi
1 dakika

Xiaomi ‘Mi 11’ akıllı telefon modelinin ekran kartı özellikleri ve performansı, Geekbench testinde görüldü. Platformda ‘M2012K11C’ model numarasıyla listelenen cihazın, Xiaomi’nin yeni amiral gemisi olacağı ifade edildi.  

Xiaomi ‘Mi 11’ akıllı telefon modelinin öne çıkan özellikleri ve performans testi sonuçları, ‘Geekbench’ testinde görüldü. Platformda ‘M2012K11C’ model numarasıyla listelenen cihazın, Xiaomi’nin yeni amiral gemisi olacağı ifade edildi. Diğer yandan; testte elde edilen sonuçların, telefonun henüz prototip aşamasında olması nedeniyle tam anlamıyla gerçeği yansıtmadığının da altı çizildi. Kısa bir süre önce, aynı seride yer alması beklenen ‘Mi 11 Pro’ ile ilgili de bazı özellikler sızdırılmıştı. 200W hızlı şarj desteğiyle geleceği iddia edilen cihazın, kutusundan ekran altı kamera ve 2K çözünürlüklü bir panel ile çıkacağı belirtilmişti. 

Xiaomi ‘Mi 11’ ile ilgili ortaya çıkan detaylara göre ise cihaz, henüz piyasadaki hiçbir telefonda bulunmayan ‘Adreno 660’ grafik işlemci birimini kullanacak. Bununla birlikte; kutusundan ‘Android 11’ işletim sistemi ile çıkacak olan telefon, 6 GB’lık bir RAM kapasitesi ile tüketici beğenisine sunulacak. Öte yandan; ‘Adreno 660’ın, Qualcomm’un amiral gemisi işlemcisi ‘Snapdragon 875’te yer alması bekleniyor. Bu nedenle; Xiaomi ‘Mi 11’in, gücünü Qualcomm ‘Snapdragon 875’ işlemci modelinden alacağı tahmin ediliyor. 

Xiaomi ‘Mi 11’ ile ilgili Geekbench performans testi sonuçları da paylaşıldı 

Xiaomi Mi 11 Geekbench Testi

Bunun yanında, Xiaomi ‘Mi 11’ ile ilgili Geekbench performans testi sonuçları da paylaşıldı. Cihaz, tek çekirdekli performans testinde 1.105 puan almayı başardı. Çoklu çekirdekteki performans testi sonucunun ise 3.512 puan olduğu ifade edildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Xiaomi, 2020 Yılının Üçüncü Çeyreğinde Türkiye’de En Çok Akıllı Telefon Satan Marka Oldu 

Xiaomi, Yeni Akıllı Kapı Kilit Sistemini Duyurdu

Xiaomi, 2020 Yılının Üçüncü Çeyreğinde Akıllı Telefon Pazarında Apple’ı Geride Bıraktı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz