Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Xiaomi, hızlı şarj teknolojilerinde çığır açacak yeni kablolu şarj cihazlarını tanıttı. Xiaomi ‘nin 200 W güç sunan yeni teknolojisi 4.000 mAh batarya kapasiteli akıllı telefonu 8 dakikada tam şarj edebiliyor. 

Hızlı şarj teknolojileri özellikle Çinli teknoloji üreticileri için oldukça önemli bir alan olarak anılıyor. Bu bağlamda hızlı şarj cihazı savaşlarında Xiaomi, iki yıl önce 4.000 mAh’lik bir pili 17 dakikada şarj edebilen 100 watt’lık bir ürün duyurmuştu. Şirket geçen sene ise 4.500 mAh batarya kapasitesine sahip Mi 10 Ultra’yı ise 120 watt hızlı şarj teknolojisi sayesinde 23 dakikada şarj etmişti. 

Çin merkezli teknoloji üreticisi Xiaomi bu sene düzenlediği bir etkinlikte ise yeni hızlı şarj teknolojilerini görücüye çıkardı. Sektörde ciddi değişiklikler yaratacağı düşünülen yeni teknolojiler şirketin hızlı şarj konusunda rekor kırmasına olanak tanıdı. 

Xiaomi ‘nin 200 W hızlı şarjı, 8 dakikada yüzde 100’e ulaştırıyor

Xiaomi, etkinlikte 120 W kablosuz ve 200 W kablolu şarj cihazlarının performanslarını gözler önüne serdi. Şimdiye kadar duyurulan en hızlı şarj cihazı rekorunu kıran 200 watt hızlı şarj teknolojisi 4.000 mAh bataryası bulunan bir akıllı telefonunu sadece 8 dakikada tamamen şarj ediyor. Şirket etkinlikte yeni hızlı şarj teknolojisini geçen aylarda satışa sunduğu yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli ile denedi. Xiaomi Mi 11 Pro, 200 watt hızlı şarj teknolojisi ile, 44 saniyede yüzde 10, 3 dakikada ise yüzde 50 şarj olmayı başardı. Cihazın 0’dan yüzde 100’e şarj olması ise 8 dakika sürdü. 

Xiaomi 120 watt kablosuz şarjı tanıttı

Xiaomi’nin 200 watt’lık kablolu hızlı şarj cihazın 4.000 mAh’lik bir batarya kapasitesine sahip olan Mi 11 Pro’yu 8 dakikada tam şarj etmesi pek çok kişiyi heyecanlandırdı. Ancak şirketin görücüye çıkardığı kablosuz hızlı şarj cihazının performansı da beklentinin üzerindeydi. 

Geçen sene düzenlediği etkinlikte 80 watt kablosuz hızlı şarj cihazını duyuran Xiaomi, söz konusu şarj cihazının bir akıllı telefonu 19 dakikada tamamen şarj edebileceğini açıklamıştı. Ancak Xiaomi, bu yıl ki etkinliğinde çıtayı daha da yükseltti. Yeni tanıtılan kablosuz hızlı şarj cihazı 120 watt gücünde ve 4.000 mAh’lik bir bataryaya sahip akıllı telefonu sadece 15 dakikada tamamen şarj edebiliyor. Xiaomi’nin yeni kablosuz hızlı şarj cihazı bir akıllı telefonu 1 dakikada yüzde 10’a, 8 dakikada ise yüzde 50 şarj doluluğuna ulaştırabiliyor. 

Xioami’nin hızlı şarj teknolojilerinde çağ atladığı yeni cihazlar pek çok kişiyi etkilese de, şirket bu ürünlerin ne zaman kullanabileceğini henüz açıklamadı. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

İlginizi Çekebilir:

65W Hızlı Şarj ve Dikkat Çeken Özellikleri ile OnePlus 9 Serisi Tanıtıldı!

Huawei CEO’su, 200W Gücünde Hızlı Şarj Teknolojisi Geliştirdiklerini Açıkladı 

Samsung Galaxy M51 Pil Testi – Mesai Bitti, Şarjı Bitmedi!:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz