Tekno Safari’nin yeni programı e-Age’de dijital dünya ve gelecek konuşuluyor. Mirhan Binici’nin hazırladığı programın her bölümünde teknoloji çağı, insan hayatının ve iş yapış biçimlerinin geleceği ele alınacak.

e-Age’in ilk bölümüne IFS Türkiye Arge ve Teknik Hizmetler Direktörü Barış Özkan konuk oldu. Programda “Yapay zeka ve robotlardan korkmalı mıyız? Yapay zeka ve robotlar işimizi elimizden alacak mı? İnsanlığın sonu nasıl gelecek? Yapay zeka ve robotlar tehdit mi dost mu?” gibi sorulara yanıt arandı ve yapay zeka alanları, yapay zeka – robot ilişkisi, artırılmış gerçeklik, yapay zeka mühendisliği ve data konuşuldu.

Gelecekte yapay zeka ve robotlar sebebiyle 18 bin mesleğin kaybolacağı öngörülüyor ama yerine 20 bin yeni meslek oluşacak. Peki Bill Gates, Stephen Hawking ve Elon Musk yapay zeka hakkında ne düşünüyor? Dünya Alphago şampiyonunu yenen yapay zeka, birkaç beğenimizle bizi çok iyi tanıyan Facebook, Kasparov Deep Blue karşılaşması ve daha fazlasıyla yapay zeka ve robotlar e-Age’de…