yeni apple homepod

FaceTime kamerasına sahip tvOS yazılımı kullanan Yeni Apple HomePod, bir HomePod ve Apple TV kırması olarak gelecek. Detaylar haberimizde.

Bugün, Apple ile ilgili sağladığı bilgilerin doğruluğu konusunda olağanüstü bir sicile sahip olan Bloomberg’den Mark Gurman’dan ilgi çekici yeni bir söylenti geldi. Şirket, tvOS çalıştıran ve yerleşik bir kameraya sahip bir ev hoparlörü olacak garip bir karma cihaz üzerinde çalışıyor olabilir.

Biraz düşününce taşlar yerine oturmaya başlıyor. Bu yeni cihaz, tvOS çalıştıran FaceTime kameralı yeni bir HomePod olacak. Böylece televizyona bağlı bir yayın/TV kutusu olabilir ve kamerası aracılığıyla o büyük ekranda görüntülü aramalar yapmak da mümkün hale gelir. Ayrıca, tabi ki bulunduyu odayı doldurmak için de çok güçlü hoparlör de sunulacaktır. Üzerine ne kadar çok düşünürseniz, o kadar mantıklı hale geliyor.

Gurman, bu “kombinasyon ürününün”, HomePod mini’lerin “evin her yerini sardığı” bir dünyada oturma odasında “Apple’ın yaklaşımının merkezinde” olacağını söylüyor. Bundan bahsetmişken, yeni bir HomePod mini geliyor olabilir, ancak HomePod’un doğrudan devamı değil çünkü HomePod geçen yıl durduruldu. Bu rolü artık yukarıda belirtilen hibrit cihaz üstlenecek.

Apple’ın bu ürünü hangi lansman penceresinde tanıtmayı hedeflediği henüz belli değil. Bilgiler geldikçe aktarmaya devam edeceğiz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

Yılın ikinci yarısında Realme UI 3.0 alacak telefonlar belli oldu

iPhone 14 ailesi yalnızca iki farklı ekran boyutu ile gelecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz