Salı, Kasım 24, 2020
Ana Sayfa Dijital Yeni Canlı Etkinlik Uygulaması: Facebook Venue

Yeni Canlı Etkinlik Uygulaması: Facebook Venue

Karantina döneminde birbiri ardında yeni uygulamalar ve hizmetlerle tüketicilerin karşısına çıkan Facebook yeni bir uygulama daha tanıttı. Sosyal medya kullanıcılarının yorumcularla etkileşim kurmasına imkan tanıyan Facebook Venue, canlı spor etkinlikleri için ikinci ekran uygulaması olarak kullanılacak. 

Facebook‘un Yeni Ürün Deneme (NPE) ekibi, canlı etkinliklere odaklanan Venue adında yeni bir uygulama geliştirdi. Bu uygulama sayesinde hayranların canlı spor etkinlikleri sırasında yorumcularla etkileşim kurabilecek.

Covid-19 sürecinde sosyal medya ve internet kullanıcıların ihtiaçlarına çözüm olacak ürün, hizmet ve servisleri hızlıca devreye sokan Facebook, bu kez de seyircisiz oynanacak spor müsabakalarında kullanılabilecek bir uygulama geliştirdi. Bu uygulama, tribünde olamayan ve bir araya gelemeyecek taraftarlar için bir nebze olsun etkinliği eğlenceli kılabilecek.

Facebook Venue Nasıl Kullanılacak?

Facebook Venue Nasıl Kullanılacak

Uzman yorumcular, gazeteciler, faal veya eski sporcular ve sosyal medya fenomenleri gibi isimler canlı etkinlikler sırasında kendilerine ait mekan oluşturabilecekler. Seyirci ise istediği ismin grubuna katılarak oradaki diğer seyircilerle konuşabilecek, yorumcuların oluşturduğu anketlere katılabilecek ve özel etkinlik araçları ile canlı etkinliğin önemli anlarına odaklanabilecekler.

Facebook’tan yapılan açıklamada: “Canlı yayınlar milyonlarca insanın aynı anda içerik tüketmesi için nadir bir fırsat sunuyor. Geniş eşzamanlı görüntüleme sağlanmasına rağmen, canlı yayınlar hala çoğunlukla yalnızca görüntüleme deneyimidir. Tutkulu hayranlar sürekli olarak en sevdikleri etkinlikler etrafında diğer hayranlarla ve uzmanlarla iletişim kurmanın daha iyi yollarını arıyorlar. Facebook Venue, hayranlarla canlı spor etkinlikleri arasında köprü görevi görerek hayranların en sevdikleri etkinliklerin önemli anlarına odaklanan etkileşimli bir ikinci ekran deneyimi sunmayı amaçlıyor.” ifadelerine yer verildi.

İlk olarak bir NASCAR etkinliğinde kullanılacak olan Facebook Venue pazar günü yapılacak olan Food City 500 etkinliğiyle başlayacak. Yeni uygulamanın ilk ev sahipliğini ise FOX Sports NASCAR muhabiri Alana Cavana ve NASCAR sürücüsü Landon Cassil yapacak.

Uygulama şu an için yalnızca ABD’de indirilebilecek. Diğer ülkelerde ne zaman yayınlanacağı konusunda bir bilgi henüz mevcut değil. Uygulamanın başarılı olması durumunda kademeli olarak diğer ülkeler de hayata geçmesi bekleniyor.

Facebook Covid-19 Sürecinde Farklı İhtiyaçlara Yönelik Farklı uygulamaları devreye soktu. Bu süre zarfında ilk olarak WhatsApp’ın görüntülü konuşma sayısını 8’e çıkaran Facebook, Messenger Rooms ile video konferans pazarına da girdi. Profesyonel kullanım için Workplace Rooms’u devreye sokan şirket, ayırca 8 kişiye kadar sesli grup görüşme imkanı sağlayan uygulaması CatchUp’ı da duyurdu. Öte yandan şirket Facebook Shops ile e-ticaret alanına da giriş yaptı.

İlginizi Çekebilir:

Facebook, Kurumsal Video Görüşmesi Hizmeti Sağlayabilmek İçin Workplace Rooms’u Kullanıma Açtı

Facebook’un Yeni Sesli Grup Konuşma İmkanı Tanıyan Uygulaması: CatchUp

Facebook, Alışveriş Platformu Facebook Shops’u Tanıttı

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mobil Reklamlarda Marka Güvenirliği, Facebook’ta Minimum Seviyede!

AdColony, ‘Mobil Reklamlarda Marka Güvenirliği’ araştırma sonuçlarını yayınladı. Türkiye özelindeki sonuçlara bakıldığında; mobilde marka güvenirliğinin, konu Facebook ve YouTube olunca minimum seviyede olduğu görüldü....

En Çok Kripto Para Alım Satımı Yapanlar, Z Kuşağı Üyelerinden Oluşuyor!

Global lisanslı ilk kripto para borsası Thodex, kullanıcı profillerine dair veriler paylaştı. Paylaşılan veriler; en çok kripto para alım satımı yapanların, Z kuşağı üyelerinden...

Huawei ‘P50’ Ailesinin İşlemci ve Ekran Özellikleri Sızdırıldı!

Kısa bir süre önce ‘Mate 40 Pro’ akıllı telefon modelini Türkiye pazarında ön satışa sunan Huawei’nin kullanıcı beğenisine sunmaya hazırlandığı ‘Huawei P50’ akıllı telefon...

350 Bin Spotify Kullanıcısının Hesap Bilgileri Çalındı

Yaklaşık 350 bin Spotify kullanıcısının hesap bilgilerinin çalındığı ortaya çıktı. Ortaya çıkan bilgilere göre, Hacker’lar tarafından çalınan Spotify hesap bilgilerinin sorumlusu Spotify değil.  Kullanıcıların kimlik...

Xiaomi’nin Android 11 Güncellemesini Alacak Telefonları Sızdırıldı

Xiaomi’nin Android 11 güncellemesi alacak cihazlarının listesi sızdırıldı. Xiaomi ’nin Android 11 işletim sistemi güncellemesini alacak akıllı telefonlar listesinde pek çok kullanıcının merak ettiği...