italya koronavirüs

Çin’in Wuhan şehrinden çıkan covid-19’un en çok can aldığı ülkelerden biri olan İtalya ‘da koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden kişi sayısı 1016 kişiye yükseldi.

Covid-19 sebebiyle Çin’den sonra en fazla can kaybının yaşandığı İtalya’da salgın nedeniyle hayat durma noktasına geldi. Ölü ve vaka sayılarının her geçen gün daha da artması insanları korku ve endişeye sürüklüyor. 1016 kişinin ölümüne sebebiyet veren corona virüs vakasında 1153 kişinin de yoğun bakımda tedavi gördüğü açıklandı. 

Dünya Sağlık Örgütü’nün ‘’Pandemi’’ (Küresel Salgın) ilan ettiği coronavirüs tüm dünyanın gündeminde. Şu ana kadar 117 ülkeye sıçradığı tespit edilen virüs her gün can almaya devam ediyor. Çin’den sonra en fazla bulaşma ve ölümün yaşandığı İtalya ’da koronavirüs sebebiyle dün 189 kişi hayatını kaybetti.

İtalya’da kovid-19 sebebiyle hayatını kaybeden yeni kişilerle birlikte 1016’ya yükseldi. Virüs yüzünden hayatını kaybeden hastaların yüzde 98’inin 68 yaş üstünde olduğu belirtildi. Kovid-19’un tespit edildiği kişi sayısı ise 15 bin 113’e yükseldi. 

Roma’da Sivil Savunma Genel Müdürü Angelo Borelli, düzenlenen basın toplantısında 1153 kişinin de yoğun bakımda tedavi gördüğünü açıkladı. İtalya’da özellikle son iki günde görülen ölüm sayısı oranları artarak devam ediyor.

İyileşenler var

İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenen basın toplantısında Borelli, aynı zamanda iyileşen korona virüs hastalarının da olduğu aktardı. Borelli, dün 1045 olarak belirtilen iyileşme sayısının 213 kişi daha eklendiğini belirterek iyileşenlerin sayısının 1258’e yükseldiğini açıkladı.

İtalya’da protestolar başladı

Çin’den sonra en fazla vaka ve ölü sayısının görüldüğü İtalya, salgını durdurmak için sıkı önlemler almaya devam ediyor. İtalya en son yapılan açıklamalarda ülke genelindeki mağazaların kapatılması kararı vermişti. Ülke genelinde sadece eczaneler ve gıda tedarikçileri açık kalacak. Açıklanan mağazaları ve iş yerlerini kapatma kararları, üretimin aksamaması gerekçesiyle faaliyet göstermeye devam eden fabrikaların çalışanları ise tepki gösterdi. Çalışmaya devam etmek zorunda kalan fabrika işçileri söz konusu çalışma kararı için protesto etti. 

İtalya’da okullar kapandı, maçlar iptal edildi, ülke genelinde insanların birçoğu evden dışarı çıkamıyor. Uzaktan çalışılabilen işlere sahip olan insanlar ise evden çalışmalarını gerçekleştiriyor. Coronavirüs şu ana kadar 117 ülkeye yayıldı. Virüs sebebiyle hayatını kaybeden insan sayısı 4 bin 613’e yükselirken, enfekte olanların sayısı ise 125 bin 48’e ulaştı. 

1 YILDIR MAĞARADA YAŞAYAN ADAM (RÖPORTAJ ADAM ÖZEL HABER) – DigiToll #4

Türkiye‘de ikinci coronavirüs vakası doğrulandı!