Reklamları kaldırarak video izlemeyi daha keyifli hale getiren Youtube Premium’a %130 zam geldi. Yeni fiyat tarifesi, önümüzdeki aydan itibaren geçerli olacak.

Yotube, dünya çapında en çok kullanılan video paylaşım uygulamaları arasında yer alıyor. Neredeyse her internet kullanıcısının favori platformları arasında yer almayı başaran uygulama, uzun süredir video içerisindeki reklamları kaldırarak daha eğlenceli ve kesİntisiz video deneyimi sunan premium hizmeti veriyor.

Birçok Youtube kullanıcısının tercih ettiği Youtube Premium, baştan beri uygun fiyatıyla biliniyor. Ancak artan maliyetler ve diğer dijital yayın platformlarının da uyguladığı fiyat artışlarından sonra, Youtube da Premium pakete yapacağı zamla gündeme geliyor.

Youtube Yeniliklerinin Yanı Sıra Zam Haberleriyle Gündeme Geliyor

Popüler video paylaşım platformu Youtube, geçtiğimiz günlerde “Kullanıcı Adı” özelliğini çok yakında kullanıma sunacağını ve kullanıcılara bu konuda bilgilendirici bir e-posta göndereceğini açıklamıştı. Türkiye’deki Youtube kullanıcıları bu özelliğin açıldığını duyuran bir mail beklerken Youtube, Premium ücretine zam yapacağını açıkladı.

Bugüne kadar nispeten uygun fiyatlı Premium üyelik hizmeti sunan Youtube’un bu haberi, başlangıçta kullanıcıları şaşırtmasa da zam oranı duyurulduktan sonra kullanıcılardan tepkiler gelmeye başladı. Peki Youtube Premium’a yapılacak zam oranı yüzde kaç olarak açıklandı?

Youtube Premium’a Yapılan Zam Dudak Uçuklatacak Cinsten!

Dün akşam saatlerinde Youtube tarafından kullanıcılara gönderilen mailde, YouTube Premium abonelik ücretlerine zam geldiği açıklandı. Fiyat artışının özellikle de aile paketinde %130 oranında oluşu, kullanıcıların tepkisine yol açtı. 1 yılı aşkın süredir Premium ücretlerine zam yapmayan video platformunun bir anda böyle büyük bir zam yapması ülkemizdeki pek çok kullanıcıyı şaşırttı.

Zam haberinin ardından kimi kullanıcılar reklam izleyerek geçecek vaktin, ödenecek ücretten daha değerli olduğunu söylerken, kimi kullanıcılar da üyeliğini iptal ettiğini açıkladı. Bazı kullanıcılar, Youtube’un 1 yılı aşkın süredir zam yapmadan hizmet sunduğunu göz önünde bulundurarak bu zammı yadırgamadı, bazıları ise aile paketinden standart pakete geçmenin alternatif bir çözüm olabileceğini anlattı.

İşte Youtube Premium’un Yeni Fiyatları

Youtube’un Premium hizmetine yaptığı zammın ardından fiyatlar şu şekilde değişti:

  • Aylık Öğrenci paketi 9,99 TL’den 19,49 TL’ye,
  • Aylık Bireysel Paket 16,99 TL’den 29,99 TL’ye,
  • Aylık aile paketi 25,99 TL’den 59,99 TL’ye,
  • Yıllık bireysel paket ise 169,99 TL’den 299,99 TL’ye yükseldi.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz