YouTube Zaman Ayarlı Yorum

Popüler video platformu YouTube, zaman ayarlı yorum özelliğini ‘Android’ ve ‘iOS’ platformundaki sürümlerinde test etmeye başladı. Söz konusu özelliğin, kullanıcıların bir videonun belli bir anına yorum bırakabilmesini mümkün kıldığı ifade edildi. Zaman ayarlı yorum özelliğinin ne zaman yaygın kullanıma açılacağı ise henüz bilinmiyor.  

Popüler video platformu YouTube, zaman ayarlı yorum özelliğini ‘Android’ ve ‘iOS’ platformundaki sürümlerinde test etmeye başladı. Kısıtlı bir kullanıcı kitlesiyle test edilmeye başlanan özelliğin, kullanıcıların bir videonun belli bir anına yorum bırakabilmesini mümkün kıldığı belirtildi. Söz konusu özelliğin ayrıca, video izlerken yorum okumaktan da hoşlanan kullanıcılar için oldukça işlevsel olabileceği tahmin edildi. Bununla birlikte; zaman ayarlı yorum özelliği, YouTube’da ilk kez ‘Android Police’ ekibi tarafından keşfedildi. Konuya ilişkin haberde, özelliğin nasıl görüneceğine ilişkin bir temsili görsele de yer verildi. Özelliğin ne zaman yaygın kullanıma açılacağı ise henüz bilinmiyor.

YouTube Zaman Ayarlı Yorum

Aktarılan detaylara göre; kullanıcılar, zaman ayarlı yorum özelliğine yorum filtreleri üzerinden erişebiliyor. Güncel olarak yorumlar, eklenme tarihi ya da aldığı etkileşim oranına göre sıralanabiliyor. Yeni özelliğin eklenmesiyle birlikte ise zaman çizgisine göre eklenen yorumların da görüntülenebilmeye başlanacağı ifade ediliyor. Google’ın, YouTube’un Android ve iOS sürümlerinde test edilen özelliğe ilişkin henüz resmi bir açıklama yapmadığı da biliniyor.  

Zaman ayarlı yorum özelliği, halihazırda ‘SoundCloud’ isimli müzik platformunda bulunuyordu

SoundCloud Zaman Ayarlı Yorum

Diğer yandan; zaman ayarlı yorum özelliği, halihazırda ‘SoundCloud’ isimli müzik platformunda bulunuyordu. Platform kullanıcıları, SoundCloud’taki bir şarkının belirli bir saniyesine yorum ekleyebiliyor ve bu yorumu herkese açık bir şekilde paylaşabiliyordu. YouTube’a eklenmesi beklenen özelliğin de benzer bir işlev göstereceği tahmin edildi.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

YouTube Kullanıcıları, Artık Google Hesap Bilgilerini Değiştirmeden Kanal İsmi ve Profil Fotoğrafını Değiştirme İşlemi Yapabiliyor 

YouTube Video Çözünürlüğü Ayarlama Seçeneklerini Geliştiriyor

YouTube’daki İçerik Üreticilerin Dikkat Etmesi Gereken Platform Politikaları ve Kurallar!  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz