Çarşamba, Eylül 23, 2020
Ana Sayfa Dijital Zoom Ücretsiz Kullanıcılara Yeni Önemli Güvenlik Önlemleri Sunacak

Zoom Ücretsiz Kullanıcılara Yeni Önemli Güvenlik Önlemleri Sunacak

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sebebiyle alınan tedbirler kapsamında insanların evlerinden işlerini ve okullarını devam ettirmesi video konferans uygulamaların olan talebin artmasına sebep oldu. Yaşadığımız bu olağanüstü dönemde popülaritesini en çok artıran uygulamaların başında ise Zoom geliyor. Zoom ücretsiz kullanıcıları için yeni güvenlik önlemleri yayınlacağını açıkladı.

Zoom’un, popülerliğini artırmasının yanı sıra  aynı zamanda gündeme oturan güvenlik açıkları da oldukça konuşulur hale gelmişti. Şirket ortaya çıkan güvenlik ihlallerinden sonra birçok yeni güncellemeyle söz konusu durumu gidermeye çalışmıştı. Zoom şimdi ise ücretsiz sürümü için yeni bir güvenlik güncellemesi yayınlayacak. 9 Mayıs’ta yayınlanacak güncelleme ile kullanıcılara üç yeni güvenlik önlemi sunulacak.

Ücretsiz versiyonunda aynı anda 30 kişi ile görüntülü görüşme yapma imkanı sunan Zoom, geçen haftalarda dokuz yeni güvenlik özelliğini kullanıcılara sunmuştu. Şirket şimdi ise Mayıs ayında üç yeni güvenlik özelliği sunacağını açıkladı. 

Zoom ücretsiz versiyonuna üç yeni güvenlik özelliği ekleyecek

Zoom’da yapılan ücretsiz görüşmelerde artık, ücretsiz versiyonu kullanan kullanıcılar için, toplantılar, önceden planlanan toplantılar ve Personal Meeting ID de dahil olmak üzere tüm toplantılar için parola belirleme özelliğine sahip olacak. 

Bu özelliğin yanı sıra ayrıca, toplantıyı düzenleyen kişi tüm katılımcıları tek tek oynayabilecek. Toplantıyı düzenleyen kişi için Waiting Room (Bekleme Odası) özelliği varsayılan olarak açılacak ve katılımcıları tek tek onaylaması sağlanacak. 

Ücretsiz Zoom kullanıcıları artık yeni güncelleme sayesinde artık toplantılarına şifre koyabilecek. Zoom’da açılan hesaplarda, kullanıcı adı ve parolaya ek olarak aynı zamanda PMI (Kişisel Toplantı Kimliği) alıyor. PMI, kullanıcı deneyimini kolaylaştırmayı amaçlayan bir özellik olsa da, kontrolsüz bir şekilde paylaşılabiliyor olması sebebiyle bazı yabancı kişilerin insiyatifiniz dışında düzenlediğiniz toplantıya girebilmesine neden olabiliyor. Bu sebeple, sahip olunan toplantı kimliğinin paylaşılırken çok dikkatli olunması gerekiyor. 

Ücretli Zoom kullanıcıları, oluşturdukları toplantılara yabancı kişilerin girmesini engellemek amacıyla parola seçeneğini kullanabiliyorlardı. Yeni gelecek güncelleme ile artık ücretsiz versiyonu kullananlar da toplantı bağlantılarına şifre koyabilecekler. 

Zoom, 9 Mayıs’ta yayınlayacağı yeni özelliklerle ücretsiz kullanıcıların da çok daha güvenli bir Zoom deneyimi yaşamalarına imkan tanıyacak.

İlginizi Çekebilir:

Zoom’a Alternatif Olabilecek Video Görüşme Programları

Zoom, Kullanıcı Sayısı Konusunda Yanlış Bilgilendirme Yaptığını Kabul Etti 

UFO GÖRÜNTÜLERİ, GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMA SAVAŞLARI, EVDE DELİRMEMENİN YOLLARI – DigiToll #13

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kendi Kendine Kaybolan Medya Özelliği WhatsApp’ın Beta Sürümünde Görüldü

WhatsApp’ın, Android beta sürümünü güncellemesiyle yeni bir özellik açığa çıktı. Söz konusu Whatsapp güncellemesinde, kendi kendine kaybolan medyalar özelliği dikkat çekti. WhatsApp’ın Durum bölümünden...

Yeni Siri, 3 Yıl Öncesine Göre 20 Kattan Daha Fazla Bilgiye Sahip! 

Kısa bir süre önce yayınlanan iOS 14, iPadOS 14 ve watchOS 14 güncellemeleriyle yeni bir görünüm ve yeni özellikler kazanan Siri, 3 yıl öncesine göre 20 kattan daha fazla bilgiye sahip...

Çocuklar İçin Eğitici Uygulama: ‘Da Vinci Kids’ Uygulamasının Yeni Sürümü Yayınlandı 

Çocuklar için eğlendirici ve eğitici bir mobil uygulama olan ‘Da Vinci Kids’in yeni sürümü yayınlandı. Uygulamanın; akıllı telefonlar ve tabletler aracılığıyla, AppStore ve Google...

Huawei Watch GT 2 Pro ve Watch Fit’in Fiyatları Açıklandı! 

Kısa bir süre önce 'Geliştirici Konferansı 2020'de görücüye çıkarılan Huawei Watch GT 2 Pro ve Watch Fit’in resmi Türkiye satış fiyatları açıklandı. Huawei Watch GT 2 Pro, ön satışa özel 2 bin...

Giyilebilir Dezenfektan Saat ‘COOL FAST’, 20 TL Bandında Piyasaya Sürülecek

Bütünsel Tıp Uzmanı Emine Baran’ın kişisel hijyen ve virüsten koruma amaçlı tasarladığı giyilebilir dezenfektan saat ‘COOL FAST’, Çin’de düzenlenen uluslararası tasarım yarışması ‘Design Intelligence Awards (DIA)’da değerlendirme...