Salı, Haziran 2, 2020
Ana Sayfa Dijital Zoom Ücretsiz Kullanıcılara Yeni Önemli Güvenlik Önlemleri Sunacak

Zoom Ücretsiz Kullanıcılara Yeni Önemli Güvenlik Önlemleri Sunacak

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sebebiyle alınan tedbirler kapsamında insanların evlerinden işlerini ve okullarını devam ettirmesi video konferans uygulamaların olan talebin artmasına sebep oldu. Yaşadığımız bu olağanüstü dönemde popülaritesini en çok artıran uygulamaların başında ise Zoom geliyor. Zoom ücretsiz kullanıcıları için yeni güvenlik önlemleri yayınlacağını açıkladı.

Zoom’un, popülerliğini artırmasının yanı sıra  aynı zamanda gündeme oturan güvenlik açıkları da oldukça konuşulur hale gelmişti. Şirket ortaya çıkan güvenlik ihlallerinden sonra birçok yeni güncellemeyle söz konusu durumu gidermeye çalışmıştı. Zoom şimdi ise ücretsiz sürümü için yeni bir güvenlik güncellemesi yayınlayacak. 9 Mayıs’ta yayınlanacak güncelleme ile kullanıcılara üç yeni güvenlik önlemi sunulacak.

Ücretsiz versiyonunda aynı anda 30 kişi ile görüntülü görüşme yapma imkanı sunan Zoom, geçen haftalarda dokuz yeni güvenlik özelliğini kullanıcılara sunmuştu. Şirket şimdi ise Mayıs ayında üç yeni güvenlik özelliği sunacağını açıkladı. 

Zoom ücretsiz versiyonuna üç yeni güvenlik özelliği ekleyecek

Zoom’da yapılan ücretsiz görüşmelerde artık, ücretsiz versiyonu kullanan kullanıcılar için, toplantılar, önceden planlanan toplantılar ve Personal Meeting ID de dahil olmak üzere tüm toplantılar için parola belirleme özelliğine sahip olacak. 

Bu özelliğin yanı sıra ayrıca, toplantıyı düzenleyen kişi tüm katılımcıları tek tek oynayabilecek. Toplantıyı düzenleyen kişi için Waiting Room (Bekleme Odası) özelliği varsayılan olarak açılacak ve katılımcıları tek tek onaylaması sağlanacak. 

Ücretsiz Zoom kullanıcıları artık yeni güncelleme sayesinde artık toplantılarına şifre koyabilecek. Zoom’da açılan hesaplarda, kullanıcı adı ve parolaya ek olarak aynı zamanda PMI (Kişisel Toplantı Kimliği) alıyor. PMI, kullanıcı deneyimini kolaylaştırmayı amaçlayan bir özellik olsa da, kontrolsüz bir şekilde paylaşılabiliyor olması sebebiyle bazı yabancı kişilerin insiyatifiniz dışında düzenlediğiniz toplantıya girebilmesine neden olabiliyor. Bu sebeple, sahip olunan toplantı kimliğinin paylaşılırken çok dikkatli olunması gerekiyor. 

Ücretli Zoom kullanıcıları, oluşturdukları toplantılara yabancı kişilerin girmesini engellemek amacıyla parola seçeneğini kullanabiliyorlardı. Yeni gelecek güncelleme ile artık ücretsiz versiyonu kullananlar da toplantı bağlantılarına şifre koyabilecekler. 

Zoom, 9 Mayıs’ta yayınlayacağı yeni özelliklerle ücretsiz kullanıcıların da çok daha güvenli bir Zoom deneyimi yaşamalarına imkan tanıyacak.

İlginizi Çekebilir:

Zoom’a Alternatif Olabilecek Video Görüşme Programları

Zoom, Kullanıcı Sayısı Konusunda Yanlış Bilgilendirme Yaptığını Kabul Etti 

UFO GÖRÜNTÜLERİ, GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMA SAVAŞLARI, EVDE DELİRMEMENİN YOLLARI – DigiToll #13

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

League of Legends Yeni Bir Reklam Modeli Yaratıyor

League of Legends e-spor oyunlarına artık reklam yayıncılığı için ilginç ve potansiyeli yüksek bir yöntem geliyor. Yeni bir güncelleme ile liglerin sponsorları doğrudan Rift'in...

Amerika’da Yağmalanan Telefonlar Apple Tarafından Kitlendi!

Amerika'da çıkan olaylar sebebiyle ülkede pek çok mağaza yağmalandı. Bu mağazalar arasında teknoloji dünyası için oldukça önem taşıyan Apple'da bulunuyor. Ancak şirketin, yağmalanan Apple...

Huawei P40 Pro İçin Profesyonel Zoom ve Çekim Önerileri

Teknoloji geliştikçe kullandığımız akıllı telefonlar aslında birçok konuda başka ürünlere ihtiyacımızı ortadan kaldırıyor. Bunların başında ise akıllı telefonlarla, profesyonel makinelerle çekilmiş izlenimi veren fotoğraflar...

Peak ve Zynga ‘dan Teknoloji Sektörüne Damga Vuran İmza

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden Zynga ‘nın, Türkiye’nin önemli oyun şirketlerinden Peak ’i 1,8 milyar dolara satın alacağı iddialarına yönelik şirketten açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Peak...

Minecraft Dungeons İlk Büyük DLC’si Jungle Awakens Geliyor

Mojang'in kısa süre önce duyurduğu Minecraft Dungeons oyununun DLC paketi Jungle Awakens ormanda geçen bir macera sunacak. İlk DLC paketi olacak Jungle Awakens Temmuz...