ZTE, geçen sene dünyanın ilk ekran altına gömülü ön kameralı akıllı telefonunu piyasaya sürmüştü. Her ne kadar cihaz sorunlarla gelse de, belli ki Çinli şirket bu teknolojiyi geliştirmek istiyor. ZTE, temmuz ayında Axon 30 ile birlikte daha gelişmiş bir versiyon piyasaya sürecek. 

Akıllı telefon üreticileri, ön kameranın ekranda kapladığı alanı minimuma indirebilmek adına bugüne kadar pek çok tasarım varyasyonu denemişti. ‘Pop-up’ kamera ve delikli ekran teknolojisi, bu tasarım varyasyonlarının başında geliyordu. Fakat kamerası ekrana gömülü bir telefon üretmenin, konuya ilişkin nihai çözüm olduğuna işaret ediliyordu. 

Daha önce de birçok şirket, ön kamerayı ekran altına gizlemeyi denemişti ve buna ilişkin prototip çalışmaları yapılmıştı. Fakat ön kamerası ekran altında olan hiçbir telefon, bugüne kadar seri üretim aşamasına geçirilmemişti. ZTE’nin bu hamlesi, teknoloji dünyasında bir ilke imza atmıştı.

Eylül 2020’de Çin merkezli teknoloji üreticisi ZTE, akıllı telefon sektörü için bir ilki gerçekleştirmişti.  ZTE, dünyanın ilk kamerası ekrana gömülü akıllı telefon modeli olan “ZTE Axon 20 5G”yi 1 Eylül tarihinde Çin’de görücüye çıkarmıştı. Çerçevesiz bir ekrana ve ekranın altına yerleştirilen bir ön kameraya sahip olan ZTE Axon 20 5G, bu konuda öncü olsa da pek çok sorunla birlikte gelmişti. 

Yeni nesil model ZTE Axon 30, 22 Temmuz’da görücüye çıkacak

ZTE, belli ki geçen sene piyasaya sürdüğü ve eksikliklerini gördüğü dünyanın ilk ekranın altına gömülü ön kameralı akıllı telefonunun ikinci ve yeni bir versiyonunu piyasaya sürecek.

Elde edilen yeni bilgilere göre, ZTE, gizli ön kameraya sahip yeni nesil akıllı telefonu ZTE Axon 30’da olmasını beklediğimiz kamera teknolojisini tanıttı. Kaynaklara göre şirket 22 Temmuz’da yeni cihazını görücüye çıkaracak. 

Paylaşılan bilgilere göre, ZTE’nin yeni gizli ön kameralı telefonunun, daha iyi bir netlik sunacağı ve daha az buğulanma yaşatacağı söyleniyor. Bunun yanı sıra yeni ekranın daha iyi fotoğraflar çekmesi ve bir önceki nesilde yaşanan video problemleri yaşamaması da beklenenler arasında. 

ZTE Axon 30 serisinin teknik özellikleri resmi olarak bilinmese de, serideki tüm cihazların Snapdragon 888 kullanacağı da söyleniyor. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

ZTE’nin Kamera Savaşı: 3 Adet 64 MP Kameralı Axon 30 Ultra Tanıtıldı

ZTE’nin Dünyanın İlk Ekrana Gömülü Ön Kameralı Akıllı Telefonunun Detayları Ortaya Çıktı

Haftanın En Yeni Teknolojileri – Dünyanın En Pahalı Otomobili ile 28 Milyon Dolara Piknik Keyfi!:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz