En İyi Adet Takvim Uygulamaları

Adet, kadınların hem ruhsal hem de fizyolojik olarak en yoğun etkilendikleri dönemlerden biridir. Sağlık açısından önemini tüm kadınlar biliyor, fakat bununla birlikte yaşattığı sancı ve olumsuz ruhsal etkileri de bir o kadar zor. Bu döngü düzenli veya düzensiz her ay yaşanıyor olsa da adet günlerini unutmak da mümkün. Dolayısıyla çeşitli sürprizlerle karşılaşmamak için bu günü hatırlatabilecek mobil uygulamaları kullanmakta fayda var. Aynı zamanda Store mağazalarında bu konuyla ilgili çok geniş bir uygulama listesi mevcut. Peki, en iyi mobil uygulamalar hangileri? Tekno Safari editörleri olarak haberimizde bu soruya cevap verdik ve sizler için adet takibiyle ilgili en doğru bilgileri verebilecek uygulamaları derledik. İşte; ‘Adet takibini kolaylaştıran uygulamalar’. ‘En iyi adet takvim uygulamaları’. ‘Kadınların adet takibi için kullanabileceği mobil uygulamalar’. ‘Adet takvimi’.

Haberimizde bahsettiğimiz bu uygulamalarda adet döngüsüyle birlikte bu konuya dair çeşitli faydalı içeriklere de ulaşabilirsiniz. İşte; ‘Adet takibini kolaylaştıran uygulamalar’ ‘En iyi adet takvim uygulamaları’. ‘Kadınların adet takibi için kullanabileceği mobil uygulamalar’. ‘Adet takvimi’. 

Adet Takibini Kolaylaştıran Uygulamalar

En İyi Adet Takvim Uygulamaları

‘Adet takibini kolaylaştıran uygulamalar’. ‘En iyi adet takvim uygulamaları’. ‘Kadınların adet takibi için kullanabileceği mobil uygulamalar’. ‘Adet takvimi’ tüm detaylarıyla haberimizde. 

Pepapp 

En İyi Adet Takvim Uygulamaları

‘Adet takibini kolaylaştıran uygulamalar’ arasında olan ‘Pepapp’, aynı zamanda eğlendirici ve bilgilendirici öneriler de sunuyor. Verilerinizi girerek kişisel kimliğinizi oluşturduğunuz uygulamada, bu bilgiler doğrultusunda adet takviminiz düzenleniyor. PMS, regl, yumurtlama ve doğurganlık dönemleriniz yaklaştığı takdirde bildirimler alabiliyorsunuz. Bu sayede önlemlerinizi önceden almanıza imkan tanıyor. Bunun yanı sıra Pepapp tamamen Türkçe bir uygulamadır. İsterseniz günlük not tutma özelliğinden de yararlanabilirsiniz. 

Play Store 

App Store 

Regl Takvimi Clue 

En İyi Adet Takvim Uygulamaları

 

Listemizde sırada ‘Regl Takvimi Clue’ uygulaması bulunuyor. Yine adet gününüzle birlikte, ovülasyon, PMS ve doğurganlık dönemlerinizi de görebildiğiniz bu uygulamada, aylık döngülerinin cildinizi, saçınızı, aşermelerinizi ve ruh hallerinizi nasıl etkilediğini de görebiliyorsunuz. Adetle ilgili kullandığınız ürünler varsa bunları uygulamada kaydedebilir, doğum kontrol hapı kullanıyorsanız bir hatırlatma ayarlayabilirsiniz. Spor yapanlar egzersizlerini adet döngüsüne göre ayarlayabilir, döngünüz boyunca ruh hallerinizi ve duygularınızı uygulama aracılığıyla izleyebilirsiniz. 

Play Store 

App Store 

Regl Takvimi Flo 

En İyi Adet Takvim Uygulamaları

‘Adet takibini kolaylaştıran uygulamalar’ listemize sırada ‘Flo’ uygulamasıyla devam ediyoruz. Güvenilir bir şekilde adet döneminin doğru tahminini yapan bu uygulamadan adet dönemi düzensiz olanlar da faydalanabilir. Ruh hali ve psikolojik belirtilerinizi kaydederek dönemlerinizde kendinizi izleyebildiğiniz Flo uygulamasında böylece içinde bulunduğunuz durumu da anlayabiliyorsunuz. Yumurtlamanızın hangi günler arasında olduğunu görebildiğiniz uygulamada, geçmişteki adet döngülerinize de ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca gebelik takvimi olarak da kullanabildiğiniz Flo’da bebeğinizin doğacağı güne geri sayım yapabilir, hamilelikle ilgili bilgilendirici makaleler okuyabilirsiniz. Bunun yanı sıra fiziksel aktivite bilgilerinizi, içtiğiniz suyu, alınan kalori miktarını girebiliyor, sağlık açısından da kendinizi kontrol edebiliyorsunuz.  

Play Store 

App Store 

Perio 

En İyi Adet Takvim Uygulamaları

‘Adet takibini kolaylaştıran uygulamalar’ arasında olan ‘Perio’, içerikleriyle bu süreci daha iyi anlamanıza da yardımcı oluyor. Dolayısıyla adet dönemi yeni başlayan kız çocuklarının da faydalanabileceği bir uygulama olarak listemizde yer alıyor. Sağlık bilgilerinizi ve duygu durumlarınızı girebildiğiniz uygulamada, günlük de tutabiliyorsunuz. Günlük tutma özelliğinin amacı ise duygu durumunuzu takip edebilmektir. Bununla birlikte ergenlik hakkında da çeşitli bilgilere ulaşılabilen Perio, adet dönemiyle ilgili doğru bilinen yanlışlar konusunda da bilinçlenme imkanı tanıyor. Uygulamayı kaydolarak kullanabileceğiniz gibi misafir girişi de yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda günlük su tüketimi hakkında da kullanıcıyı yönlendirebiliyor. 

Play Store 

App Store 

Period Tracker 

En İyi Adet Takvim Uygulamaları

‘En iyi adet takvimi uygulamaları’ listesinde yer alan ‘Perod Tracker’, döneminizi kolayca izlemenize olanak tanıyor. Ruh halinizi, semptomlarınızı bir takvim halinde kullanıcıya sunan uygulama, tahmini doğurganlık bilgisi de veriyor. Perod Tracker’ı uygulamasını kullanırken her ayın başlangıcında bir düğmeye basıyor, tarihlerinizi kaydediyorsunuz. Böylece uygulama, bir sonraki adet döneminizi tahmin ederek sizi bilgilendiriyor. 

Play Store 

App Store 

Ladytimer 

En İyi Adet Takvim Uygulamaları

Ladytimer’da diğer uygulamalarda olduğu gibi hem adet takibi yapabildiğiniz hem de doğurganlık bilginize ulaşabileceğiniz bir uygulamadır. Bir sohbet odası da bulunan uygulamayı şifreli de kullanabiliyorsunuz. Ayrıca öğretici videolar izleyebilir, diğer kullanıcılarla bu sohbet odalarında sohbet edebilir, hatırlatmalar ayarlayabilirsiniz. Telefonunuzu değiştirdiğiniz takdirde de uygulamada yer alan verileriniz kaybolmaz ve senkronizasyon otomatik olarak gerçekleşir. 

Play Store 

App Store 

Dönem İzleyici 

En İyi Adet Takvim Uygulamaları

Listemizi ‘Dönem İzleyici’ uygulamasıyla sonlandırıyoruz. Akıllı bir adet dönem izleyicisi olan uygulamaya, vücut ısısı, kilo, ruh halleri ve bir günlük semptom bilgilerinizi giriyorsunuz. Böylece döneminizle ilgili tahmini bilgilere ulaşıyorsunuz.  

Play Store 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

OkCupid Türkçe Oldu: Dünyada Çevrildiği İlk Dil 

Google, Fransa ve İspanya’da Yayınlanan Reklamlar İçin Ücret Güncellemesi Yaptığını Duyurdu 

Akıllı Uyku Kulaklığı Amazfit ZenBuds Türkiye’de Satışa Çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz