Amazon tarafından Prime aboneleri için başlatılan yeni Watch Party platformu ile kullanıcılar, dizi ve filmleri istedikleri kişiyle birlikte online olarak izleyebiliyor. Özellik şimdilik sadece ABD ağında kullanılabiliyor olsa da şirketin, Watch Party’yi yakın zamanda küresel kullanıma da açması bekleniyor.

Amazon, Prime üyeleri için şimdilik sadece Amerika’da kullanıma açtığı Watch Party özelliğini duyurdu. Kullanıcılar; Watch Party ile Amazon‘da yayınlanan dizi ve filmleri, online olarak ve yakınlarıyla sohbet ederken izleyebiliyor.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre özellik, şimdilik yalnızca ABD ağında kullanılabiliyor. Watch Party gruplarına, en fazla 100 kişi katılım sağlayabiliyor; fakat katılım sağlamak isteyen her kullanıcının Prime aboneliği olması gerekiyor. Watch Party‘ye giriş yapan kullanıcılar, bir gruba katılım sağladıktan sonra orijinal ve lisanslı binlerce içerikten seçim yapabiliyor.

İzlemek için seçim yapılabilecek içerikler listesinde; Fleabag, The Marvellous Mrs. Maisel, Jack Ryan, The Big Sick, The Boys, Homecoming ve My Spy gibi Amazon Prime Video aboneliğiyle sağlanan ünlü yapımlar da yer alıyor. Fakat Amazon üzerinden bir kez izlemek üzere kiralanabilen veya satın alınabilen içerikler, Watch Party aracılığıyla izlenemiyor.

Amazon Watch Party ile kullanıcılar, videoyu yönetebiliyor ve diğer izleyicilerle sohbet edebiliyor

Amazon Watch Party Sohbet

Amazon Watch Party hizmetinde, senkronize bir oynatma özelliği ve diğer izleyicilerle konuşmak için oluşturulmuş bir sohbet ekranı da yer alıyor. Senkronize oynatma özelliği, Amazon‘un canlı yayın akış hizmeti Twitch ile benzerlik gösterse de Watch Party, video oynatma işlemini sadece spesifik bir grupta bulunan izleyiciler için hayata geçiriyor. Prime hesabına sahip olanlar, platform üzerinden bir kişinin izleme oturumuna katılabiliyor. Kullanıcıların; belli bir içeriği yakınlarıyla birlikte izleyebilmeleri için Zoom’a benzer şekilde, yalnızca gruptaki kişilerle paylaşılacak bir bağlantıya tıklamaları gerekiyor. Özellik, şu anda yalnızca bilgisayar üzerinden kullanılabiliyor. Şirketin, platformu mobil sürüme taşıyıp taşımayacağı ise henüz bilinmiyor.

Diğer yandan Amazon Prime Video, online olarak birlikte izleme özelliğini kullanıcı beğenisine sunan ilk yayın kuruluşu değil. Daha önce WarnerMedia, Disney ve Netflix; Scener ile iş birliği yaparak HBO, Disney Plus ve Netflix abonelerine birlikte izleme hizmeti sunmaya başlamıştı.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Amazon, Washington’daki Ofis Binasını Evsizler İçin Dev Bir Sığınma Evi Haline Getirdi

Netflix’in Merakla Beklenen Dizisi Dark 27 Haziran’da Final Sezonuyla Döndü

Twitch, Hediye Kartı Satmaya Başladı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz