Pazartesi, Ocak 25, 2021
Ana Sayfa Girişim Amazon, Washington'daki Ofis Binasını Evsizler İçin Dev Bir Sığınma Evi Haline Getirdi

Amazon, Washington’daki Ofis Binasını Evsizler İçin Dev Bir Sığınma Evi Haline Getirdi

Amazon CEO’su Jeff Bezos, resmi Instagram hesabından yaptığı bir paylaşımla Washington’daki ofis binalarını evsizler için dev bir sığınma evi haline getirdiklerini duyurdu. Aktarılan detaylara göre; yaklaşık 5 bin 850 metrekare büyüklüğündeki sığınma evi, her yıl yaklaşık bin evsiz aileye barınma alanı sağlayacak.  

Teknoloji devi Amazon’un son birkaç yıldır, şirket binalarından birini Seattle’daki “Mary’s Place” kuruluşu için yeni bir evsiz barınağına çevirmeyi planladığı biliniyordu. Mary’s Place; evsiz kadın, çocuk ve aileler için güvenli bir barınma alanı sağlamayı hedefleyen ve kar amacı gütmeyen bir yardım kuruluşuydu. Amazon CEO’su Jeff Bezos, kısa bir süre önce yaptığı bir duyuruyla bu planlarını hayata geçirdiklerini ve Washington’daki ofis binasını evsizler için bir sığınma evi haline getirdiklerini açıkladı.  

Bezos, konuyla ilgili ilk duyurusunu resmi Instagram hesabı üzerinden yaptı. Şirket CEO’su açıklamasında; kurdukları yeni sığınma evinin, Washington’daki en büyük evsiz barınağı olduğuna işaret etti. Konuyla ilgili duyuru yapmaktan mutluluk duyduğunu belirten Bezossığınma evinin, içerisinde sağlık kliniği gibi aileler için önemli kaynakların da bulunduğu 8 katlı bir alan olduğunu ifade etti. Projeyi hayata geçirme konusunda işbirliği yaptıkları için Mary’s Place’e teşekkür eden Amazon CEO’su, paylaşımını “Hiçbir çocuk sokakta uyumasın (#NoChildSleepsOutside)” mesajıyla noktaladı.  

Amazon, sığınma evinin yaklaşık 5 bin 850 metrekarelik dev bir alan olduğunu belirtti. Oluşturulan barınağın, Mary’s Place’in şu anda kullandığı binanın yaklaşık 2 katı büyüklüğünde olduğu aktarıldı. Bezos tarafından paylaşılan fotoğraflarda; sığınma evinde, misafirlerin kullanabildiği endüstriyel bir mutfak ve çocuklar için özel olarak tasarlanmış bir oyun alanı bulunduğu da görüldü. Bununla birlikte sığınma evinin, her yıl yaklaşık bin evsiz aileyi ağırlamaya yetecek büyüklükte olduğu ifade edildi.  

Amazon personelleri ve sığınma evi sakinleri için ortak kullanım alanları da oluşturuldu

Amazon Sığınma Evi

Diğer yandan sığınma evi, diğer Amazon ofis binalarından izole edildi ve bina için ayrı bir giriş oluşturuldu. Ayrıca hem Amazon personelleri hem de sığınma evi sakinleri tarafından kullanılmak üzere ortak kullanım alanları da yaratıldı. Mary’s Place Yöneticisi Mary Hartman; konuyla ilgili açıklamasında Amazon’a teşekkür ederek oluşturulan sığınma evinin, COVID-19 salgınının neden olduğu böylesi zorlu bir süreçte ailelerin evsiz bir yaşama geri dönmek zorunda kalmamasına destek olduğunun da altını çizdi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Evsiz düşmanı şehir düzenlemeleri 

Netflix gibi YouTube ve Amazon da yayın kalitesi düşürüyor

Amazon personeline Coronavirüs teşhisi konuldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR