Amazon kendi TV ’lerini ABD’de piyasa sürmeye hazırlanıyor. Ekim ayında piyasaya sürülecek Amazon TV ’ler için şirket ekran teknolojilerinde deneyimli TCL ile birlikte çalışıyor. Amazon TV’ler elbette ki sesli asistan Alexa desteğiyle gelecek. 

Ünlü e-ticaret şirketi Amazon’un elini atmadığı iş kalmadı. E-ticaret, online içerik platformu, oyun, podcast ve daha pek çok işe girişen Amazon şimdi ise ABD’de kendi TV ‘lerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor

Insider’a yer alan habere göre, Amazon’un TV’lerini üçüncü taraf bir şirket yapacak ancak Amazon markasını taşıyacak. Amazon’un yeni TV’leri, okula dönüş dönemi olarak da anılan Ekim ayında ABD’de satışa sunulacak. 

Amazon 2 yıldır çalışıyor

Amazon TV’ler şirketin Kindle ve Ech hoparlörünü geliştiren Ar-Ge bölümü Amazon Devices ve Lab126 ekipleri tarafından geliştiriliyor. Ekipler neredeyse iki yıldır bu proje üzerinde çalıştıklarını belirtiyor. 

Detaylara göre, ekim ayında piyasa sürülmesi beklenen Amazon TV modelleri TCL gibi ekran konusunda deneyimli şirketler üretecek. Amazon’un şirket içi ekibinin de TV için çalıştığı biliniyor ancak muhtemelen Amazon ilk etapta üçüncü taraf şirketlerin ürünlerini kendi adıyla piyasaya sürecek. 

TCL gibi üçüncü taraf şirketlerin ürettiği TV’ler ise tıpkı diğerleri gibi Amazon’un sesli asistanı Alexa desteğine sahip olacak. Ancak Amazon’un Fire TV yazılımını kullanıp kullanamayacakları henüz bilinmiyor. 

Amazon TV ‘ler daha önce Hindistan’da piyasaya sürülmüştü

Amazon, daha önce Hindistan’da ‘Amazon Basics’ isimli televizyon modellerini piyasaya sürmüştü. Bunun yanı sıra, şirketin Amazon Fire TV yazılımı ile de çalışan farklı markaların televizyonları da mevcut. Ancak Amazon, tamamiyle kendisinin geliştirip ürettiği TV’ler satmak istediği için böyle bir yol izlemiş gibi duruyor. 

Şirket Hindistan’da 50 ve 55 inç’lik TV modellerini satışa sunmuştu. ABD’de kullanıcı beğenisine sunulacak modellerin ise 55 ila 70 inç arasında olması ve Hindistan’daki modellerden daha pahalı olması bekleniyor. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Amazon zaten Fire TV çalıştıran TV’ler satıyor, ancak yine de üreticilerinin markalarını taşıyorlar. Yaklaşan bu TV’ler, e-ticaret devinin Hindistan’da sattığı AmazonBasics TV’lere benzer şekilde, üçüncü taraf şirketler tarafından yapılmış olsalar bile Amazon markasına sahip olacak. Hatırlayacak olursanız, şirket piyasaya geçen yıl ülkedeki AmazonBasics markası altında bir 55 inç ve 50-inç modeli. ABD’de piyasaya sürülmesi planlanan modellerin 55 ila 75 inç aralığında olacağı bildiriliyor, ancak bunların Hindistan’da piyasaya sürülen TV’ler gibi daha düşük maliyetli modeller olup olmadığını öğrenmek için daha fazla bilgi beklememiz gerekecek.

İlginizi Çekebilir:

Amazon Prime Video Türkiye Eylül 2021 Takvimi Açıklandı

Film Stüdyosu MGM ’yi Satın Alan Amazon ‘a Soruşturma Açılıyor!

Philips UHD 4K TV : Ambilight TV Philips 58PUS8505 alınır mı? Özellikleri neler?:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz