Amazon, Android ekosistemi için bulut oyun sistemi Luna ‘yı hizmete açtı. Şirketin açıklamalarına göre, bulut oyun sistemi Amazon Luna için herhangi bir uygulama gerekmeyecek. Kullanıcılar, Amazon Luna oyunlarını Android’de Chrome tarayıcı üzerinden deneyimleyecek. 

Nvidia GeForce Now, Google Stadia, xCloud gibi bulut tabanlı oyun hizmetleri gün geçtikçe daha fazla kişi tarafından kullanılmaya başlanıyor. Bu bağlamda pek çok teknoloji şirketi de bünyelerine bulut tabanlı oyun servisleri ekleyerek kullanıcılarını memnun etmek için çalışmalarını sürdürüyor. Amazon’da Luna ismini verdiği yeni hizmeti Luna’yı ekim ayında erken erişime açmıştı. Şirket yaptığı yeni açıklamayla bulut tabanlı oyun servisini kullanıma sunduğunu belirtti. Şimdilik belirli bölgelerden ve cihazlardan erişim sağlanan servisin ilerleyen dönemlerde daha fazla kitleye ulaştırılacağı belirtiliyor.

Amazon’un Luna isimli bulut tabanlı oyun servisi öncelikle, masaüstü ve iOS cihazlar için hizmete açılmıştı. Amazon bugün yaptığı duyuruda ise artık Luna’yı Android cihazlarda da kullanıma açtığını belirtti. Şirket yaptığı açıklamada, Android cihazlarda Luna’yı kullanabilmek için ek bir uygulamaya gerek olmadığını dile getirdi. Kullanıcılar Amazon Luna oyunlarını oynayabilmek için direkt olarak mobil Chrome tarayıcısı üzerinden söz konusu servisin web sürümüne erişim sağlayabilecek. 

Amazon yetkililerin yaptığı açıklamaya göre, Amazon Luna’nın Android sürümü şu an için erken erişim döneminde. Bu sebepten ötürü hizmet şu an için ABD bölgesindeki kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor. Bunun dışında Amazon Luna ilk etapta belirli Android cihazlar tarafından desteklenecek. 

Amazon Luna ‘yı destekleyen Android telefonlar 

  • Pixel: 4XL, 4A, 4A 5G, 5
  • Samsung: Galaxy S10, S10 Plus, Note 10, Note 10 Plus, S20, S20 Plus, S20 Ultra, Note 20, Note 20 Ultra
  • OnePlus: 7, 7 Pro, 7 Pro 5G, 8, 8 Pro, Nord, 7T, 7T Pro, 7T Pro 5G

Amazon’un Android kullanıcıları için hizmete sunduğu Amazon Luna bulut oyun servisinin şu an için yukarıda belirtilen cihazlarda efektif bir şekilde çalışacağı aktarıldı. Bunun yanı sıra bulut tabanlı oyun servisi henüz erken erişim döneminde olduğu için ABD’de kullanılabiliyor. İlerleyen zamanlarda şirketin diğer bölgelerde de kullanıma açacağı biliniyor.

İlginizi Çekebilir:

Amazon’un Sahibi Olduğu Zoox, Otonom Aracını Tanıttı!

‘Prime Video’nun Sevilen ‘X-Ray’ Özelliği, ‘Amazon Müzik’ Platformuna da Geliyor 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz