Instagram ve Facebook’tan sonra Snapchat’e de rakip olmak isteyen TikTok, Yakında adını verdiği yeni özelliği test etmeye başladı. İşte Detaylar!

TikTok, son dönemin en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Kısa video paylaşımı konseptiyle kullanıcıları cezbeden TikTok, yeni güncellemeleriyle de birçok farklı uygulamaya rakip olmaya hazırlanıyor.

Facebook ve Instagram’la giriştiği rekabette öne çıkmayı başaran TikTok, şimdi de gözünü Snapchat’e dikiyor. “Yakında” özelliği sayesinde kullanıcılara çevrelerindeki ilginç olayları izleyebilme imkanı sunan TikTok, Snapchat ile girdiği mücadeleden de galip ayrılacak gibi görünüyor.

TikTok ‘Yakında’ Sekmesiyle Yeni Özellikler Kazanacak!

TikTok kullanıcılara ‘Sizin İçin’ ve ‘Takip Ediliyor’ başlıkları altında iki farklı akış seçeneği sunuyor. Takip Ediliyor sekmesi, takip edilen kişilerin paylaşımlarını, Sizin İçin sekmesi ise, izlenen videoların istatistiğine dayanılarak ön plana çıkarılan videoları içeriyor.

Bu iki akıştan sonra TikTok, şimdi de yeni akış sekmesi için çalışmalar yapıyor. Sosyal medya danışman Matt Navarra, konu ile ilgili açıklamasında “Şirket, yeni bir akış özelliği için deneme yapıyor. Yeni özellik adından da anlaşılacağı üzere yakınınızdaki olaylara hakim olmanızı sağlayacak. Bu sayede kullanıcıların daha fazla yeni yerler keşfedebileceğini düşünüyorum.” ifadelerine yer veriyor.

Yeni Özellik İçin Testler Başladı!

TechCrunch’a demeç veren TikTok, Asya bölgesinde küçük bir kullanıcı grubuyla yeni özelliğini test ettiğini doğruladı. Test için seçilen kullanıcılar, uygulamanın ana sayfasında Sizin İçin, Takip Ediliyor ve Yakında sekmelerini görebiliyor. Analistler, TikTok’un bu hamle ile Snapchat’e rakip olmak istediğini düşünüyor. TikTok’un Yakında adını verdiği akış sekmesini yerel reklam verenler için de kullanacağı tahmin ediliyor. Özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı henüz bilinmiyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz