Salı, Ağustos 3, 2021
Ana SayfaTeknolojiApple 'One More Thing’ Etkinliği 10 Kasım Tarihinde Yapılacak 

Apple ‘One More Thing’ Etkinliği 10 Kasım Tarihinde Yapılacak 

Kısa bir süre önce ‘Apple Event’ ve ‘Hi Speed’ etkinlikleriyle Apple Watch, iPhone ve iPad ailelerine yeni ürünler ekleyen Apple, ‘One More Thing’ etkinliği için tarih verdi. ABD’li teknoloji devi; ‘Apple Silicon’ işlemcili ilk ‘Mac’ bilgisayarların tanıtılması beklenen etkinliğin, 10 Kasım tarihinde yapılacağına işaret etti. 

15 Eylül tarihinde gerçekleştirdiği ‘Apple Event’te yeni ‘Apple Watch’ ve ‘iPad’ modellerini tanıtan Apple, 13 Ekim tarihinde de ‘Hi Speed’ etkinliğini gerçekleştirmişti. Online olarak gerçekleştirilen etkinlikte şirket, ‘iPhone’ ailesinin yeni üyelerinden oluşan ‘iPhone 12’ serisini görücüye çıkarmıştı. Bununla birlikte teknoloji devi, geçen sene kendi bilgisayarlarında ‘Intel’ işlemciyle vedalaşarak ‘Apple Silicon’ işlemci kullanmaya başlayacağını açıklamıştı. ‘Apple Silicon’ işlemcili ilk Mac bilgisayarın ise 2020 yılı sonlarına doğru tanıtılması bekleniyordu.  

Yaşanan gelişmeler sonrası Apple, ‘One More Thing’ isimli yeni bir etkinlik düzenleyeceğini açıkladı. Etkinliğin, 10 Kasım tarihinde gerçekleştirileceği ifade edildi. Şirket ayrıca, bu etkinliğin de ‘Apple Event’ ve ‘Hi Speed’ gibi online olarak gerçekleştirileceğini belirtti. ABD’li teknoloji devinin, One More Thing’ etkinliği ile ‘Apple Silicon’ işlemcili ilk ‘Mac’ modelini tanıtmayı planladığı tahmin edildi.  

‘Apple Silicon’ işlemci modellerinin, ‘Mac’ serisine performans getirmesi bekleniyor 

Apple Silicon İşlemci

Diğer yandan; ‘Apple Silicon’ işlemci modellerinin, ‘Mac’ bilgisayarların performansını artırması bekleniyor. Şirket; yeni işlemcilerin, performansı artırırken güç ve enerji tüketimini de minimum seviyede tutacağına işaret ediyor. Bununla birlikte; ‘Apple Silicon’ların ‘Intel’ işlemcili modellere göre daha güvenli, daha hızlı ve daha performanslı bir ‘Mac’ bilgisayar deneyimi sunacağı tahmin ediliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Xiaomi, 2020 Yılının Üçüncü Çeyreğinde Akıllı Telefon Pazarında Apple’ı Geride Bıraktı 

Apple, Patent İhlali Yaptığı Gerekçesiyle 502.8 Milyon Dolar Para Cezası Aldı 

‘Apple One’ İsimli Abonelik Hizmeti, Birçok Ülkede Kullanıcı Beğenisine Sunuldu 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR