apple ın m2 yonga setleri

Son sızıntılarla birlikte Apple’ın M2 yonga setleri ve onları kullanacak bilgisayarlara dair detaylar ortaya çıktı. Tüm detaylar haberimizde.

Güvenilir Apple analisti Mark Gurman, yeni Apple M2 çipleri kullanması beklenen ilk cihaz seti için bazı detayları paylaştı. Şu anda üçüncü taraf uygulamalarla test edilen cihazlar arasında yeni MacBook Air, birkaç MacBook Pro, yeni bir Mac Mini ve bir Mac Pro yer alıyor.

Yeni MacBook Air, 8 CPU çekirdeği ve 10 GPU çekirdeği ile dümende standart bir M2 yonga setine sahip olarak gelecek. Gurman ayrıca, M2 MacBook Air ile aynı yonga seti özelliklerine sahip ancak ekran boyutu belirsiz giriş seviyesi bir MacBook Pro’dan da bahsediyor. M2 Pro ve M2 Max yongaları, yeni nesil 14 ve 16 inç MacBook Pro’lara güç sağlayacak. M2 Max’in 12 CPU ve 38 GPU çekirdeğine sahip olduğu söyleniyor.

Apple ayrıca M2 Pro yongasını kullanacak bir Mac Mini ve M2 Max yongasının yanı sıra M2 Ultra veya M2 Extreme olarak adlandırılabilecek daha da güçlü bir yongaya sahip olduğu söylenen yeni bir Mac Pro üzerinde çalışıyor. Bu yonga seti şu anda Mac Studio’da kullanılan M1 Ultra çipinin devam modeli olacak.

Haziran ayında WWDC 2022 yaklaşırken, Apple’ın yeni M2 yonga setleri ve cihazlarıyla ilgili planları hakkında daha fazla şey duyacağımızı umuyoruz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

iPhone 15 yeni bir telefoto kamera ile gelecek

ZenBook 14X OLED Space Edition, satışa çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz