zyxel-avira-teknosafari

Güvenlik, yapay zeka ve bulut destekli ev ve iş çözümleri sunan Zyxel Networks, NortonLifeLock şirketinin bir parçası olan Avira OEM bulut tabanlı korumalı alan API’sini kullanıma sunduğunu duyurdu. 

Yapay zeka, siber güvenlik ve bulut sistemleri alanlarında hizmetlere sahip olan Zyxel, Avira OEM Cloudbox API’sini kullanıma sunduğunu duyurdu. Şirket, bu kapsamda güvenlik duvarı ATP serisine Avira OEM bulut tabanlı korumalı alan teknolojisi çözümünü dahil etti.

Yapılan anlaşma ile birlikte, Zyxel ATP serisini kullanan şirketler, bilinmeyen tehditleri önleme için daha da yüksek tehdit algılama oranlarına sahip olacak.

Zyxel tehdit istihbarat laboratuvarına göre, her yıl yaklaşık 100 milyon bilinmeyen tehdit tespit ediliyor. Bu tehditlerin %70 oranı çalışanlara ve ağ kullanıcılarını hedefliyor. Artan riskler, işletmeleri sıfırıncı gün (zero day) ve bilinmeyen diğer saldırılardan korumaya yardımcı çözümlere itiyor. Zyxel ve Avira OEM Cloud Sanbox hizmeti, tam da bu aşamada devreye giriyor.

zyxel-avira-oem-guvenlik-teknosafari

Korumalı alan teknolojisi desteği ile güvenlik duvarları, potansiyel kötü niyetli içerikleri önceden tespit edebilecek. Paylaşılan ürün entegrasyonu sayesinde Zyxel, küçük ve orta ölçekli işletmeler için özel tasarlanan hepsi bir arada güvenlik çözümü yaklaşımını sürdürüyor.

Kullanıcılar ise, sıfırıncı gün saldırılarına karşı daha iyi algılama oranları ve daha hızlı yanıt süreleri sağlayan, üst düzey performansa sahip korumalı alan mimarisinden faydalanıyor. Bu sayede, ağ yöneticileri potansiyel tehditleri hızlı ve etkili bir şekilde durdurmak için doğru araçlara sahip oluyor.

Korumalı alan entegrasyonun yanı sıra, Zyxel’in güvenlik duvarı ATP serisinin kullanıcıları, dünya çapındaki diğer ATP güvenlik duvarları tarafından tanımlanan ve sürekli güncellenen bir tehdit istihbaratı iç görüsü akışından yararlanabilecekler. Düzenli olarak güvenilir kaynaklardan ilgili güncellemeleri almanın yanında, bu kapsamlı tehdit veri tabanına erişim, kullanıcıların ağlarını ve işletme varlıklarını gelişen tehditlerden korumak için kapsamlı bir çözüme sahip olmalarını sağlayacak.

İlginizi Çekebilir:

Beyaz Eşya Üreticisi Profilo için İflas Kararı Verildi

Metaverse Evrenleri için İlk Büyükelçilik Açıklaması Geldi

Market Teslimat Uygulamaları Şikayetleri Yüzde 357 Artış Gösterdi

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz