Pazar, Ekim 24, 2021
Ana SayfaListeBluTV En İyi Festival Filmleri - BluTV Ödüllü Filmler

BluTV En İyi Festival Filmleri – BluTV Ödüllü Filmler

Dijital film, dizi platformları arasında MUBI ile birlikte en çok festival filmlerine yer verenlerden biri de BluTV. Dolayısıyla Tekno Safari editörleri olarak festival film tutkunları için BluTV’nin en iyilerini bir liste halinde derledik. İşte; ‘BluTV en iyi festival filmleri’. ‘BluTV’de izleyebileceğiniz en iyi festival filmleri’. ‘BluTV  festival filmleri’. ‘BluTV’de izlemeniz gereken festival filmleri’. ‘BluTV ödüllü filmler’. ‘BluTV yerli ve yabancı festival filmleri’. 

Sokağa çıkma yasakları nedeniyle evlerimizde bunaldığımız bu dönemde, üyeliği olmayan kullanıcılar için hafta sonu ücretsiz kullanıma açılan BluTV, film ve dizi tutkunlarını oldukça mutlu etti. Biz de bu durumu fırsat bilerek, her zaman bulamadığımız veya düşük kalitelerde izlemek zorunda kaldığımız BluTV’de yer alan en iyi festival filmlerini yazdık. İşte; ‘BluTV en iyi festival filmleri’. ‘BluTV’de izleyebileceğiniz en iyi festival filmleri’. ‘BluTV festival filmleri’. ‘BluTV’de izlemeniz gereken festival filmleri’. ‘BluTV ödüllü filmler’. ‘BluTV yerli ve yabancı festival filmleri’. 

BluTV En İyi Festival Filmleri

BluTV Ödüllü Filmler

BluTV en iyi festival filmleri’. ‘BluTV’de izleyebileceğiniz en iyi festival filmleri’. ‘BluTV  festival filmleri’. ‘BluTV’de izlemeniz gereken festival filmleri’. ‘BluTV ödüllü filmler’. ‘BluTV yerli ve yabancı festival filmleri’. 

Kuzuların Sessizliği 

BluTV Ödüllü Filmler

BluTV’de izleyebileceğiniz en iyi festival filmleri arasında yer alan ve 1991 yapımı olan ‘Kuzuların Sessizliği’ korku, gerilim türündedir. Vizyona girmesinin ardından pek çok ödül alan film, akademiden mezun olan genç bir FBI ajanının, kurbanlarının derilerini yüzen sapkın bir katilin elinden bir kadını kurtarmaya çalışmasını ve katile ulaşmasını konu alıyor. Ajan, katile ulaşmak için de başka bir psikopat olan Doktor Hannibal Lecter ile yakınlaşır.  

Fargo 

BluTV Ödüllü Filmler

BluTV en iyi festival filmleri listemizde yine 1996 yapım olan eski bir filme yer veriyoruz. Polisiye, suç türünde olan ‘Fargo’, borç içinde yüzen Jerry’nin çözüm olarak karısını kaçırmayı ve zengin kayınpederinden yüklü miktarda fidye almasını konu ediniyor.  

Abluka 

BluTV Ödüllü Filmler

Emin Alper’in yönetmenliğini yaptığı ‘Abluka’ da BluTV’de izlemeniz gereken festival filmleri arasında. 2015 yapımı olan bu film izleyiciyi biraz da zorlamaktadır. Film, 20 yıl hapis yattıktan sonra şartlı tahliye olan Kadir’i odağına alıyor. Kadir tahliye olduğunda İstanbul bir siyasal karmaşanın içindedir ve buna karşılık polis baskısı da artmıştır. Emniyette yüksek bir mevkide olan Hamza, Kadir’e şartlı tahliye karşılığında bir iş bulur. İstanbul’un gecekondu mahallelerinde çöp toplayıcısı gibi çalışan Kadir aslında polise muhbirlik yapmaya başlar. 

Tepenin Ardı 

BluTV Ödüllü Filmler

Yine Emin Alper’in imzasını taşıyan bir filmle listemize devam ediyoruz. Erk kavramını ve kendinden farklı olana gösterilen düşmanlığı gözler önüne seren ‘Tepenin Ardı’, üç farklı jenerasyondan erkekleri hikâyesine taşıyor. Dostunu düşmanını iyi tanı öğretisiyle büyütülen bu erkekler, kendi yarattıkları düşmanlarıyla nasıl baş edeceklerdir?  

House of Hummıngbırd 

BluTV Ödüllü Filmler

Güney Kore yapımı olan ‘House of Hummıngbırd’ filminde ailesinden beklediği ilgiyi göremeyen bu nedenle, sevgi arayışında olan Eunhee’yi izliyoruz. Ergenlik, eğitim, aile ve toplum baskısını irdeleyen filmde, Eunhee’yi anlayabilecek tek kişi belki de okula yeni gelen öğretmeni Youngji’dir.  

Toz Bezi 

BluTV Ödüllü Filmler

Türkiye’deki sınıf farklılığını tüm gerçekliği ile izleyiciye sunan ‘Toz Bezi’, kendilerine yeni yollar çizmeye çalışan iki kadının hikâyesine odaklanıyor. Nazan Kesal, Mehmet Özgür, Serra Yılmaz, Asiye Dinçsoy gibi oyuncuları kadrosuna taşıyan filmde, Nesrin ve Hatun gündelikçi olarak evlere temizliğe gitmektedirler. Hatun’un hayali çalıştığı semtlerden ev almak, Nesrin ise kendisini çocuğuyla bırakıp giden kocasını bulmaya çalışırken diğer yandan da zor şartlarda geçimini sürdürmeye çalışır. Aynı zamanda komşu olan bu iki kadının dostluğunu izlediğimiz filmde, sınıf farklılığını da net bir şekilde idrak ediyoruz.  

El Feneri 

BluTV Ödüllü Filmler

BluTV festival filmleri arasında olan ‘El Feneri’ 6 dakikalık kısa bir hikâye sunuyor. İş arayan Önder bir market sahibinden ilginç bir teklif alır. Market sahibi, eğer marketteki tüm ürünlerin fiyatın ezberlerse barkod makinesi yerine Önder’i işe alacağını söyler.  

İçerdekiler 

BluTV Ödüllü Filmler

Caner Cindoruk, Settar Tanrıöğen ve Gizem Soysaldı’yı başrolde izlediğimiz ‘İçerdekiler’, darbe döneminde göz altına alınıp sorgulanan bir öğretmenin hikâyesini anlatıyor. 185 gün boyunca hakkında tutuklama kararı çıkarılmadan büyük bir baskı altında sorgulanan öğretmen üzerinden izlediğimiz hikâye aslında Türkiye’nin gerçeğidir. 

American Splendor 

BluTV Ödüllü Filmler

Hem festival hem de biyografi türünde izlediğimiz ’American Splendor’ entelektüel bir memur olan Harvey Pekar’ı konu alıyor. Harvey Pekar, American Splendor adında çizgi romanın yaratıcısıdır. Kendi yaşamından hikâyelerle yazdığı bu çizgi romanında Pekar ile karşı karşıya gelir.  

Elephant 

BluTV Ödüllü Filmler

BluTV en iyi festival filmleri listemizde son sırada ‘Elephant’a yer veriyoruz. Okul cinayetlerini konusuna taşıyan filmde, öğrencilerin kafetaryada oturduğu sıradan bir günde iki öğrencinin gözlerini kırpmadan diğer öğrencileri öldürmesini izliyoruz. Film bu cinayetleri işleyen gençlerin birkaç saatini anlatıyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

BluTV, 2021 Yılının Birinci Çeyreğinde de En Yüksek Pazar Payına Sahip Platform Oldu 

En İyi Teknoloji Belgeselleri – Bilim ve Teknoloji Belgeselleri

Amazon Prime Abone Sayısı Açıklandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR