Pazar, Mayıs 9, 2021
Ana SayfaHaberÇin’de Bulunan Huawei Ar-Ge Merkezinde Büyük Yangın! 

Çin’de Bulunan Huawei Ar-Ge Merkezinde Büyük Yangın! 

Çin’in ‘Dongguan’ kentinde bulunan bir Huawei Ar-Ge merkezinde yangın çıktı. Yangın nedeniyle herhangi bir can kaybı meydana gelmediği ifade edildi. Yangının çıkış sebebi ise henüz bilinmiyor.  

Çin’in ‘Dongguan’ şehrinde bulunan Huawei Ar-Ge merkezinde, büyük bir yangın çıktı. Çin’in yerel haber kuruluşu “Global Times” tarafından yapılan açıklamada, yangın nedeniyle herhangi bir can kaybı yaşanmadığı ifade edildi. Bununla birlikte; itfaiye ekiplerinin, yangın sırasında hızlıca olay yerine ulaştığı ve yangını kontrol altına aldığı belirtildi. Alev ve dumanların yer aldığı görüntülerin hızla sosyal medya üzerinden yayılmasının ardından birçok kişi, yangının bir patlama sonucu meydana geldiğini tahmin etti. Yangının çıkış sebebi ile ilgili resmi bir açıklama ise henüz yapılmadı.  

Aktarılan diğer detaylara göre; Çinli teknoloji devinin ‘Dongguan’daki Ar-Ge merkezi, henüz yapım aşamasındaydı. Bu nedenle, bina bünyesinde çok fazla insan yer almadığı belirtildi. Bununla birlikte; yangının, hızlı bir şekilde yanabilen malzemelerin tutuşmasına bağlı olarak da çıkmış olabileceği tahmin edildi.  

Çinli haber kuruluşları, yangınla ilgili paylaşımlarını kısa bir süre içerisinde kaldırdı

Çinli Haber Kuruluşları

Diğer yandan; Çinli haber kuruluşları “Global Times” ve “Sixth Tone”, olayla ilgili resmi Twitter hesapları üzerinden yaptıkları paylaşımı kısa bir süre sonra kaldırdı. “The Paper” isimli medya kuruluşu da benzer şekilde, YouTube üzerinden paylaştığı videoyu zlıca sildi. Diğer yandan; kaldırılan paylaşımların ardından, yeni bir haber paylaşıldı. Söz konusu paylaşımların, haberde yer alan bir bilgi hatası veya hükumet kaynaklı bir baskı dolayısıyla kaldırıldığı tahmin edildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Huawei Watch Fit Gelişmiş Veri İzleme ile 96 Spor Modunu Destekliyor 

Huawei Watch GT 2 Pro ve Watch Fit’in Fiyatları Açıklandı! 

Huawei, Geliştirici Konferansı 2020’de 6 Yeni Ürün Tanıttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR