Çarşamba, Ağustos 5, 2020
Ana Sayfa Haber Coronavirüs Türkiye Vaka Sayısı 18 Oldu

Coronavirüs Türkiye Vaka Sayısı 18 Oldu

Coronavirüs Türkiye ‘de etkisini hızla göstermeye devam ediyor. Bilinen ilk vakanın açıklanmasının ardından 4 günün içinde vaka sayısı 18’e çıktı. Açıklamayı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptı.

Türkiye’deki ilk Coronavirus vakası 11 Mart gecesi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanmıştı. İlk vakanın ardından 4 gün içinde (15 Mart) coronavirüs Türkiye vaka sayısı 18’e çıktı.

Twitter’dan açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gece saatlerinde 12 yeni vaka hakkında açıklama yaptı. “Açıkladığımız ilk vakanın gözlem altında tutulan çevresindeki iki kişiye tanı konmuştur. Avrupa ülkelerinden gelmiş yedi, Amerika’dan gelmiş üç vakamız var. Durum üzücü ama… Tespit edilmiş her vaka, her izolasyon hepimiz için emniyettir.”

Bazı kullanıcıların toplam vaka sayısı hakkındaki sorularının ardından ardından ikinci bir tweet atan Koca, “Az önce açıklanan ve yeni olan vaka sayısı, toplam 12’dir. Bunlardan 2’si ilk vakamızın temas çevresindendir. Şu ana kadar toplam vaka sayımızsa 18’dir. Vaka sayısı bilgisi açık, tam olarak bu şekildedir.” açıklamasında bulundu.

Corona virüsü Türkiye ‘de hayatı etkilemeye devam ediyor. Alınan önlemler çerçevesinde birçok etkinlik iptal edildi. Okullar ve üniversiteler tatil edilirken, spor müsabakaları da seyircisiz oynanıyor.

Türkiye’de tespit edilen Coronavirus vakalarının hangi şehirde oldu, hastaların hangi hastanede tutulduğu ise bilinmiyor.

Corona virüsü haritası

corona virüs haritası

Online Corona virüs haritası ile virüsün yayılımı anlık olarak takip edilebiliyor. John Hopkins Üniversitesi’nden araştırmacılar tarafından hazırlanan online Corona virüs haritası , etkilenen ülke ve insan sayısını anlık olarak gösteriyor.

Coronavirüsten etkilenen insan sayısı şu ana dek (16 Mart) 169 bin 387 oldu. Tüm dünyada corona virüs sebebiyle yaşamını yitiren insan sayısı 6 bin 513’e ulaştı. Şu ana dek virüsün ortaya çıktığı Çin’de 3 bin 99 kişi yaşamını yitirdi. Çin’in ardından en kritik ikinci ülke İtalya. İtalya’da şu ana dek 1809 kişi yaşamını yitirdi. Corona virüsten en çok etkilenen bir diğer ülke ise İran. İran’da yaşamını yitirenlerin sayısı 724’e ulaştı.

John Hopkins Üniversitesi araştırmacılarının oluşturduğu haritada dikkat çeken bir detay 15 Marta ilişkin. Bu tarih itibariyle Çin dışındaki ülkelerdeki vaka sayısı, Çin’deki toplam vaka sayısını ilk kez geçti. Coronavirüsün Çin’deki yayılma hızı düşerken başta Avrupa olmak üzere, dünyanın geri kalanında coronavirüsün yayılma hızı ciddi bir hızla yayılmaya devam ediyor.

Online Corona virüs haritası / coronavirus map : tıklayınız.

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koronavirüse Karşı Koruduğu İddiasıyla Onaysız Gıda Takviyesi Reklamı Yapan Ünlüler, 104’er Bin Lira Ceza Aldı! 

İlk kez Tekno Safari’nin gündeme getirdiği onaysız gıda takviyesi reklamı nedeniyle; aralarında Şeyma Subaşı, Seren Serengil, Ebru Akel ve Seda Akgül gibi isimlerin de bulunduğu ünlüler, 104’er...

İBB, Yeni Bir Elektrikli Kaykay Yönetmeliği Hazırladı 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun elektrikli scooter kullanımına yasal düzenleme getirileceğine işaret etmesinin ardından İBB, paylaşımlı elektrikli scooter kullanımı ile ilgili düzenlemeleri kapsayan yeni bir ‘Elektrikli Kaykay Yönetmeliği’...

Snapchat, Hikayelere Müzik Ekleme Özelliğini Bünyesine Ekliyor 

Snapchat, pek çok sosyal medya platformunda oldukça popüler olan hikayelere müzik ekleme özelliğini kendi bünyesine eklemeye hazırlanıyor. Şirketin, yeni özelliği gelecek haftadan itibaren kullanıcı beğenisine...

Nike, Yeni Reklam Filmi İçin 4 Bin Farklı Aksiyon Sekansı Taradı 

Nike, içerisinde dünyaca ünlü sporcuların yer aldığı dinamik ve farklı spor kollarına dair görüntülerin birbiriyle birleştirilerek bir bütün halinde ekrana getirildiği yeni reklam filmi...

Apple, Bangkok’da Tamamen Camdan Yapılan Bir Mağaza Açtı 

Teknoloji devi Apple, Bangkok’da tamamen camdan yapılan bir mağaza açtığını duyurdu. Aktarılan detaylara göre mağaza; ahşap bir merkez noktası etrafına ve ahşap bir çatı altına tamamen camdan inşa edilen tasarımıyla, markanın bu konseptteki ilk...