Pazar, Mayıs 31, 2020
Ana Sayfa Haber Microsoft coronavirüs anlık harita içeren web sitesi açtı

Microsoft coronavirüs anlık harita içeren web sitesi açtı

Türkiye’de vaka sayısı 18’e ulaşan coronavirüs , tüm dünyada büyük hızla yayılmaya devam ediyor. Bu alanda sağlıklı ve güvenilir bilgi akışını katkı sunmak isteyen Microsoft , coronavirüs anlık harita içeren bir internet sitesi oluşturdu. Coronavirüs hakkında güncel istatistikler ve haberleri içeren internet sitesi, ülkeler bazında detaylı istatistik sunuyor.

Coronavirüse karşı teknoloji şirketleri de sağlıklı ve güvenilir bilgi akışı için çeşitli çalışmalar yapıyor. Bu alanda bir adım da Microsoft’tan geldi. Microsoft , coronavirüs anlık harita ve istatistik içeren bir internet sitesi oluşturdu.

Birçok kullanıcı online coronavirüs haritası vasıtasıyla corona virüsün anlık yayılımını takip ediyor. Bu alanda birkaç farklı seçenek bulunuyor. John Hopkins Üniversitesi araştırmacıları Şubat ayında korona virüs haritası oluşturmuştu. Çevrimiçi coronavirüs haritası vasıtasıyla insanlar, coronavirüsün yayıldığı ülke sayısı, coronavirüsten etkilenen insan sayısı, soronavirüsten ölen insan sayısı, coronavirüsün yayılma hızı gibi bilgilere erişebiliyor.

Microsoft tarafından geliştirilen yeni coronavirüs anlık harita ve güncel istatistik sitesi bing üzerinden hizmete girdi. Bing ekibi tarafından oluşturulan ve basit bir arayüze sahip olan korona virüs haritası , toplam vaka, ölüm sayısı ve kurtulanların istatistiklerini içeriyor. Aynı zamanda o ülkelerle ilgili Corona virüsü haberlerini de aktarıyor.

Covid-19 İzleyici – Corona Virüs Haritası 

Covid-19 İzleyici - Corona Virüs Haritası 

Şirket tarafından geliştirilen Covid-19 İzleyici isimli online harita üzerinde dünya genelindeki vaka sayısı, tedavi edilen vakalar, ve ölümcül vakalar izlenebiliyor.

Covid-19 İzleyici üzerinden kullanıcılar verilerini görmek istedikleri ülkeye tıklayarak, o ülke hakkında güncel verileri görebiliyor. Buna ek olarak o ülke hakkında son haberler ve videoları da görüntüleyebiliyor. Fakat haber görüntüleme seçeneği şu anda Türkçe hizmet içermiyor.

Sitenin John Hopkins Üniversitesi tarafından geliştirilen korona virüsü haritası karşısında bazı eksikleri bulunuyor. Microsoft tarafından hazırlanan Covid-19 İzleme isimli coronavirüs haritasında,  korona virüsün yayılma hızını gözlemlemek mümkün değil. Yanı sıra siteden geçmişe yönelik bir grafik ve istatistik alınamıyor. Bu verileri John Hopkins Üniversitesi tarafından geliştirilen corona virüs haritasında gözlemlemek mümkün. Fakat bu sitenin artı özelliği olarak ilgili ülkeyle ilgili haberleri derlemesi ve daha basit arayüzü dikkat çekiyor.

Coronavirus map (coronavirüs haritası) adıyla webde bazı başka haritalar da bulunuyor. Bu haritalar arasında güvenilir ve güncel sitelerden bilgi almak oldukça önemli. Aşağıdaki sitelerden güncel durum takibi yapabilirsiniz.

John Hopkins Üniversitesi- Korona virüsü haritası 

Microsoft Bing – Coronavirüs anlık harita 

15 dakikada sonuç verebilen coronavirüs testi üretildi!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Canlı Etkinlik Uygulaması: Facebook Venue

Karantina döneminde birbiri ardında yeni uygulamalar ve hizmetlerle tüketicilerin karşısına çıkan Facebook yeni bir uygulama daha tanıttı. Sosyal medya kullanıcılarının yorumcularla etkileşim kurmasına imkan...

Microsoft Yapay Zeka Gazeteci Dönemini Başlattı

Microsoft'un internet sitesi MSN'de yapay zeka gazeteci dönemi başlıyor. Şirketin, sözleşmeli gazetecilerin işlerine son vererek yapay zeka ve robotları görevlendirdiği iddia edildi  Hayatımızdaki yeri her...

Linkedin Nasıl Kullanılır? Linkedin CV Ekleme ve Tüm İşlemler

"Ne bildiğinden çok kimi tanıdığın önemlidir" sözünden ilham alarak kurulan bir site LinkedIn. LinkedIn sayesinde yeni iş fırsatlarına ulaşmakla birlikte ağınıza yeni kişiler ekleyebilir,...

Call of Duty: Warzone ‘a Duos Modu Geldi

Popüler Battle Royal oyunu Call of Duty: Warzone 'a oyunseverlerin uzun zamandır beklediği Duos modu geldi.  Infinity Ward ve Activision Twitter'dan yaptıkları paylaşım ile oyunseverlerin...

Teknosa Açılış Tarihi Belli Oldu

Covid-19 tebbirleri kapsamında kapatılan ve sadece online satış yapan teknoloji marketleri de normalleşme süreci kapsamında açılmaya başlıyor. Teknosa açılış tarihi de belli oldu. Buna...