Cuma, Haziran 25, 2021
Ana SayfaDijitalDeezer Canlı Müzik Yayını Sektörüne Girmek için DREAMSTAGE ’e Yatırım Yaptı

Deezer Canlı Müzik Yayını Sektörüne Girmek için DREAMSTAGE ’e Yatırım Yaptı

Çevrim içi müzik akış hizmeti sunan Deezer, ABD merkezli canlı müzik yayını startup’ı DREAMSTAGE ’e yatırım yaptı. Deezer, söz konusu yatırımla birlikte, git gide büyüyen ve gelişen canlı konser yayını sektöründe rekabeti artırmayı hedefliyor.

Global müzik yayını servisi Deezer, ABD merkezli canlı müzik yayını startup’ı DREAMSTAGE’ın ana yatırımcısı oluyor. Bu yeni fonlama ile DREAMSTAGE’in büyümesi önemli ölçüde hızlanacak ve operasyonlarını genişletmesi sağlanacak.

Canlı müzik yayını sektörü 2027’de 6,4 milyar dolara ulaşacak

Tüm dünyada müzisyenler, eğlence sektörü çalışanları ve sanatçılar, canlı müzik yayınının sunduğu fırsatlara sarılıyor. Midia verilerine göre, hızla büyüyen sektörün 2027 yılına kadar 6,4 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Global çapta dinamik bir abone tabanına, en son teknolojiye ve sektördeki en büyük müzik arşivlerinden birisine sahip olan Deezer, DREAMSTAGE ile sinerji oluşturarak, sektördeki yeni fırsatlar ve ortak tanıtım çalışmaları için birlikte çalışacak. Bu da müzikseverlerin sevdikleri sanatçılarla etkileşim kurmak ve onları desteklemek için eskisinden daha fazla yola sahip olacakları anlamına geliyor. 

Deezer ve DREAMSTAGE, dünya çapında hem yerel hem de uluslararası sanatçılara ve müzik türlerine verdikleri destekte de ortak hareket ediyor. DREAMSTAGE, bağış toplayarak, ticari satış ve VIP deneyimleri sunarak sanatçılara bilet satışlarının ve marka sponsorluklarının ötesine geçme fırsatı sunuyor. Platform, bünyesinde yeni bir eğlence formatı olarak “Canlı Müzik Videosu” ve canlı konserler yeniden başladığında yüz yüze konserler için eş zamanlı yayın fırsatları çalışmaları ile uzun soluklu olmayı planlıyor. 

“Piyasadaki en iyi canlı müzik platformuna yatırım yaptık”

Deezer’ın bu yatırımı, DREAMSTAGE’in ürününün pazara çıkışını hızlandırmaya, içerik yelpazesini genişletmeye ve pazar payını büyütmeye destek olacak. İki şirket, müzikseverlerin DREAMSTAGE’in canlı yayın özelliklerinden nasıl yararlanabileceklerine dair yeni fırsatları da değerlendirecek. 

Konuya dair açıklamada bulunan Deezer’in CEO’su Hans-Holger Albrecht, “DREAMSTAGE’in bugün piyasadaki en iyi canlı müzik platformu olduğuna inanıyoruz. Hem müzikseverler hem de sanatçılar için çevrimiçi müzikte nihai buluşma noktası olarak konumlanacak. Müzikseverler, nihayet bir video görüşmesinden daha fazlası olan gerçek bir konser deneyiminin tadını çıkarabilecekler” dedi.

DREAMSTAGE ve Deezer’ın birçok müzik türünde yetenekleri destekleme vizyonunu paylaştığını aktaran Albrecht, şöyle devam etti: “Canlı müzik gösterileri, müzisyenlere bu zorlu zamanlarda önemli gelir fırsatları sağlıyor. Bu da orijinal projeler, kayıtlı performanslar ve editoryal içeriklerimiz aracılığıyla sanatçıları hayranlarıyla buluşturma misyonumuzla yakından örtüşüyor.”

Salgın sırasında müzisyenlere gelir kaynağı yarattı

Kuruluşundan bu yana 50’nin üzerinde canlı gösteri gerçekleştiren DREAMSTAGE’in kullandığı teknoloji, müzikseverlerin evlerine zengin bir canlı müzik deneyimi getirdi ve salgın sırasında birçok müzisyenin gelir elde etmesi için fırsat sunmuş oldu. 

DREAMSTAGE CEO’su Thomas Hesse ise şunları söyledi: “DREAMSTAGE, büyüyen konser yayıncılığı sektöründe lider ve üst düzey bir oyuncu olarak hızla gelişirken, sanatçılar ile müzikseverlerin dünyayla bağlantı kurmaları için benzersiz anlar yaratıyor. İnovasyon yapma ve yeni büyük fırsatları yakalama vizyonumuzu paylaşan Deezer ile güçlerimizi birleştirmekten heyecan duyuyoruz. Beraberce, Canlı Müzik Videosu formatını büyütüp yayacağız ve sanatçıların daha fazla sanal seyirciye ulaşmalarına ve onları eğlendirmelerine destek olacağız. Vizyoner girişimci bir ortak olarak, Deezer ile uzun vadede canlı müziği dönüştürmekten heyecan ve onur duyuyoruz.”

İlginizi Çekebilir:

Deezer, Widget Çalar Özelliği ile Tüm Sitelere Podcast ve Müzik Eklemeyi Kolaylaştırıyor

Deezer “Sözle Şarkı Arama” Özelliğini Bünyesine Ekledi

Müzik ya da Podcast Dinlerken İşinize Yarayacak Az Bilinen Spotify Özellikleri – Pratik Yol:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR