Donald Trump Sosyal Medya Platformu

Geçen yılın Kasım ayında yapılan ABD Başkanlık Seçimleri’nde başkanlığı Joe Biden’a kaybeden Donald Trump, kendi sosyal medya platformu “donaldjtrump.com”u erişime açtı. ‘Wordpress’ tabanlı platform, birçok kişi tarafından bir ‘blog’ sayfasına benzetildi.  

45. ABD Başkanı Donald Trump, geçen yılın Kasım ayında gerçekleştirilen ABD Başkanlık Seçimleri’ni Joe Biden’a kaybetmişti. Seçimlere hile karıştığını iddia eden Trump, sosyal medya platformları üzerinden birçok kez seçim sonuçlarını kabul etmediğini dile getirmişti. Trump’ın iddialarını tırmandırması üzerine ise ABD Senato Binası’na Trump destekçileri tarafından baskın yapılmış ve kolluk kuvvetleriyle girilen mücadelede ölümle sonuçlanan olaylar yaşanmıştı. Bunun üzerine; başta Twitter, Instagram, Snapchat ve Facebook olmak üzere birçok sosyal medya platformu, Donald Trump’ın paylaşımlarının takipçileri şiddete teşvik ettiğini belirterek 45. ABD Başkanı’nın resmi hesaplarını askıya almış veya kapatmıştı. 

Herhangi bir platformda paylaşım yapamayan Trump da kendi sosyal ağını kuracağını açıklamıştı. Yaşanan gelişmeler sonrası; Donald Trump, kendi sosyal medya platformu “donaldjtrump.com”u resmen erişime açtı. ‘WordPress’ tabanlı platform, birçok kişi tarafından klasik bir ‘blog’ sayfasına ve Twitter’ın yenilenmiş bir versiyonuna benzetildi. Platform kullanıcılarının, “donaldjtrump.com” üzerinden düşüncelerini aktaran paylaşımlar yapabildikleri dile getirildi.  

“donaldjtrump.com”, hala test aşamasında olma niteliği taşıyor

donaldjtrump.com

Diğer yandan; “donaldjtrump.com”, hala test aşamasında olma niteliği taşıyor. Bu nedenle; platformun birçok işlevi, henüz tam anlamıyla çalışmıyor ve platforma herkes kullanıcı olarak üye olamıyor. Kullanıcıların, platform üzerinden yaptıkları paylaşımları Twitter ve Facebook’ta da paylaşabilecekleri dile getiriliyor. Konuya ilişkin bir açıklama yapan bir Twitter sözcüsü, “donaldjtrump.com”daki paylaşımların kullanıcıları şiddete yöneltmediği ve Twitter kurallarını ihlal etmediği sürece Twitter’da da paylaşılabileceğine işaret ediyor. Facebook ise hala konuyla ilgili sessizliğini koruyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Donald Trump’ın Resmi Twitter Hesabı, Kalıcı Olarak Askıya Alındı! 

Donald Trump’ın Sosyal Medya Hesapları Askıya Alındı!

Facebook, ABD Başkanı Donald Trump Tarafından Yapılan Açıklamanın Yer Aldığı Bir Paylaşımı Sildi! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz