Statista’ verilerinden elde edilen bilgilere göre; 2020 yılının ikinci çeyreği itibarıyla dünya genelinde aktif Facebook kullanıcı sayısı, 2.7 milyara ulaştı. 2008 yılında söz konusu rakamın, 100 milyon civarında olduğu ifade edildi.  

İstatistik şirketi ‘Statista2012 yılının üçüncü çeyreğinde aktif kullanıcı sayısının 1 milyara ulaşmasıyla bu bandı aşan ilk sosyal ağ olarak kayıtlara geçen Facebook ile ilgili yeni veriler paylaştı. Aktarılan detaylara göre; dünya genelinde aktif Facebook kullanıcı sayısı, 2020 yılının ikinci çeyreği itibarıyla 2.7 milyara ulaştı. Aktif kullanıcı sayısının, son 30 gün içerisinde Facebook’a giriş yapmış kullanıcıların hesaplanmasıyla oluşturulduğu ifade edildi. 2008 yılında ise söz konusu rakamın, 100 milyon civarında olduğu belirtildi. 

Diğer yandanplatformun mobil kullanımının da oldukça yaygın olduğu biliniyordu. Sosyal medya devinin yan uygulaması ‘Facebook Messenger’ da güncel olarak, 1.3 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaştı. Bununla birlikte 3.14 milyar kişinin; Facebook çatısı altında faaliyet gösteren WhatsAppInstagram veya Messenger uygulamalarından en az birini kullandığı ifade edildi.  

En fazla Facebook kullanan ilk 10 ülke arasında Hindistan, ABD ve Endonezya başı çekti

En Fazla Facebook Kullanan Ülke

Veriler; dünya üzerinde en fazla Facebook kullanan ve aktif kullanıcısı bulunan ilk 10 ülke arasında Hindistan, ABD ve Endonezya’nın ilk 3’e oturduğuna işaret etti. Listede Endonezya’yı; Brezilya, Meksika, Filipinler, Vietnam, Tayland, Mısır ve Bangladeş takip etti. Türkiye ise Facebook kullanıcı sayısında 12. sıraya yerleşti. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Facebook, Messenger’da Görünüm Değişikliğine Gitti

Facebook, ‘Duygusal Sağlık Kaynak Merkezi’ Özelliğini Hizmete Sundu 

Facebook Yönetiminin, Sosyal Medya Düzenlemesi Kapsamında Türkiye’de Temsilci Bulundurmama Kararı Aldığı İddia Edildi 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz