Canon PowerShot Zoom Fotoğraf Makinesi

Canon, amatör fotoğrafçılar ve yaşadığı her anı fotoğraf karesine sığdırmak isteyenler için geliştirilen avuç içi büyüklüğündeki ‘PowerShot Zoom’ fotoğraf makinesi modelini tanıttı. Cihazın; 12 MP çözünürlük sunan kamerası, görüntü sabitleme teknolojisi, kolay kullanımı ve 3 kademeli yakınlaştırma özellikleri ile ön plana çıktığı ifade edildi.  

Canon, amatör fotoğrafçılar ve yaşadığı her anı bir fotoğraf karesine sığdırmak isteyenler için geliştirilen avuç içi büyüklüğündeki ‘PowerShot Zoom’ fotoğraf makinesi modelini tanıttı. Cihazın; 12 MP çözünürlük sunan kamerası, görüntü sabitleme teknolojisi, kolay kullanımı ve 3 kademeli yakınlaştırma özellikleri ile ön plana çıktığı ifade edildi. Şirket ayrıca; modelin 100 milimetre, 400 milimetre ve dijital olarak genişletildiğinde 800 milimetre yakınlaştırma kapasitesi ile fotoğraf tutkunlarının tüm detayları yakalamasına yardımcı olacağını belirtti. 

Aktarılan detaylara göre; FHD video ve süper ‘zoom’ donanımlı, taşınabilir, monoküler tarzda sabit lensli bir fotoğraf makinesi olan ‘PowerShot Zoomüstün ve yenilikçi özellikleri sayesinde dışarıda vakit geçirmeyi seven aileler ve vahşi yaşama uzaktan yakınlaşmak isteyen doğa tutkunları için ideal bir seçenek olma niteliği taşıyor. Geliştirilmiş yakınlaştırma performansı kullanıcıların, uzaktaki konuları sanki yanlarındaymış gibi fotoğraflamasını ve videoya almasını sağlıyor.  

5.6 ve 6.3 ‘f’ değerine sahip diyaframlarda sırasıyla 100 milimetre ve 400 milimetre optik uzak uzunluklarına ulaşabilen cihaz, çok uzak olduğu düşünülen konulara bile net bir şekilde odaklanabiliyor. 145 gram ağırlığında olan tek lensli tasarım sayesinde kullanıcılar; yanlarında ağır ekipman taşımak zorunda kalmadan, tüm özel anların kaliteli fotoğraflarını ve videolarını çekebilme fırsatı yakalıyor.  

Canon ‘PowerShot Zoom’, mobil uygulama aracılığıyla uzaktan fotoğraf çekmeye de imkan tanıyor

Canon PowerShot Zoom

Diğer yandan; minimal ve ergonomik bir tasarıma sahip olan ‘Canon PowerShot Zoom, kullanıcı dostu yapısıyla da dikkat çekiyor. Cihaz; beş erişilebilir tuş, çekim ve oynatma sırasında fotoğraf ve FHD video çekimi için tek elle kontrol ve menü ekranı gibi özellikleriyle kullanıcıların yanlarından ayıramayacağı bir ürün olmayı hedefliyor. Modelin güçlü ‘DIGIC 8’ işlemcisi, net ve renkli görüntüler üretmeyi vadederken saniyede 10 kare seri çekim hızı ise aksiyonların anında yakalanmasını sağlıyor. 12 MP sensör donanımıyla kullanıcılar, yüksek çözünürlük ve hızlı okumadan yararlanarak kadrajları hareket halindeyken bile yakalayabiliyor. 

Paylaşılan diğer detaylara göre; hem yüz tanıma hem de ‘1 Noktalı AF’ seçeneklerini içeren sürekli otomatik odaklanma ve ‘Geliştirilmiş Optik Görüntü Sabitleyici’si ile birlikte ‘PowerShot Zoomdengeli ve net görüntüler üretiyor. Cihazın pil ömrünün de oldukça uzun olduğu ifade ediliyorModelUSB Type-C ve USB-PD uyumlu cihazlarda iki saatten daha az bir sürede tam şarja ulaşıyor. Bu sayede fotoğraf tutkunları, şarjları bitse bile kısa sürede tekrar hikayelerine devam edebilme imkanı yakalıyor.  

Canon PowerShot Zoom’, kullanıcıların değerli anılarını korumalarına ya da anında paylaşmalarına da yardımcı oluyor. Model; ‘Bluetooth’ ve ‘Wi-Fi’ bağlantı seçenekleriyle akıllı telefonlara görüntü aktarmaya, taramaya ve coğrafi konum etiketlemesine olanak tanıyor. Bununla birlikte kullanıcılar, ‘Wi-Fi’ ve ‘Bleuetooth bağlantısı sayesinde Canon Camera Connect uygulamasına bağlanarak uygulamanın, uzaktan Canlı İzleme özelliği ile de fotoğraf çekebiliyor. 

İşte Canon ‘PowerShot Zoom’ Fotoğraf Makinesinin Öne Çıkan Özellikleri!

Canon PowerShot Zoom Özellikleri

Canon ‘PowerShot Zoom’ fotoğraf makinesinin öne çıkan özellikleri ise şu şekilde:

  • 12,1 MP sensör 
  • 100 mm, 400 mm ve 800 mm odak uzunlukları arasında 3 kademeli ‘zoom’ 
  • Optik 4 eksenli görüntü sabitleme 
  • Saniyede 24,25 veya 30 karede 1080 piksel çözünürlüklü Full HD videolar 
  • USB Type-C, USB-PD uyumlu cihazlar 
  • ‘Wi-Fi’ ve ‘Bluetooth’ bağlantı seçenekleri 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Canon Profesyonel Yeni Nesil Fotoğraf Makinesi ve Lensini Tanıttı

Canon görsel aktarım ve depolama platformu image.canon tanıtıldı

Canon, 8K video çekebilen ‘’EOS R5’’ fotoğraf makinesini tanıttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz