Salı, Haziran 22, 2021
Ana SayfaTeknolojiDxOMark Testlerinde Huawei Mate 40 Pro+ Tarih Yazdı

DxOMark Testlerinde Huawei Mate 40 Pro+ Tarih Yazdı

Huawei ’nin yeni amiral gemisinin en güçlü modeli Mate 40 Pro+ ’ın DxOMark kamera test sonuçları ortaya çıktı. Yapılan testlerde 139 puan alan güçlü telefon listenin zirvesine yerleşti. 

Çin merkezli teknoloji üreticisi Huawei’nin geçen ay piyasaya sunduğu amiral gemisi serisi Mate40 ailesinin en güçlü modeli, DxOMark kamera testine girdi. Huawei Mate40 Pro+’ın test sonuçları ise popüler kamera test etme platformunda oldukça başarılı sonuçlar elde etti. 

DxOMark ekinin yapmış olduğu kamera testlerinde Huawei’in en son çıkan güçlü amiral gemisi 139 puan aldı. Bununla birlikte ekip, bugüne kadar test edilen telefonlar arasında en iyi sonuç veren cihazın Huawei Mate40 Pro+ olduğunu ve tarihe geçtiğini de belirtti.

Huawei’nin Mate 40 ailesinde bulunan üst modellerden Mate 40 Pro’nun DxOMark testlerinde aldığı puan ise 136 olmuştu. Mate 40 Pro’nun almış olduğu puan söz konusu dönem için bir rekordu. Ancak ailenin en üst modelinin aldığı puan yeni bir rekor kırılmasına olanak tanıdı. Yapılan testler sonucunda DxOMark ekibi Mate 40 Pro+’ın kamerasının her anlamda çok başarılı olduğunu belirtiyor. Mükemmel bir performans sergilediği belirtilen Mate 40 Pro+, şu an akıllı telefon piyasasının en iyi kameraya sahip cihaz olarak anılıyor.

DxOMark listesinde ilk beşte, Mate 40 Pro+ ile 2 Huawei cihaz var

Huawei’nin Leica ile gerçekleştirdiği iş birliği sayesinde firmanın akıllı telefon kameraları her dönem başarıyla anılıyordu. Ancak yeni amiral gemisi serisinin iki modeli, DxOMark listesinde zirveyi kapmış durumda. Yapılan testlerde, Huawei Mate 40 Pro+ birinci sırayı alırken, Mate 40 Pro ikinci sırada. Listenin üçünü sırasında ise 133 puan alan Xiaomi Mi 10 Ultra bulunuyor. Bu zamana kadar yapılan testlerde en yüksek dördüncü puanı almayı başaran cihaz ise yine bir Huawei cihaz. Huawei P40 Pro 132 puanla dördüncülüğü göğüslerken, beşinci sıraya ise iPhone 12 Pro Max konumlanıyor. Apple’ın yeni amiral gemisi DxOMark testlerinden 130 puan almayı başarmıştı.

Huawei Mate 40 Pro+, beşli bir kamera kurulumuyla geliyor. Ana kamerası 50 MP çözünürlüğünde olan cihazın ayrıca, 20 MP ultra geniş açılı, 12 MP birinci telefoto kamera, 8 MP ikinci telefoto kamera ve ToF sensörü bulunuyor. Bu kurulumla tarih yazan Mate 40 Pro+ DxOMark testlerinde zirveye yerleşiyor.

İlginizi Çekebilir:

‘Huawei P50’ Ailesinin, ‘HarmonyOS’ ile Gelen İlk Akıllı Telefon Serisi Olacağı İddia Edildi 

Huawei HarmonyOS 2.0 İşletim Sisteminin Beta Sürümünü Yayınladı

66W Hızlı Şarj! Huawei Mate 40 Pro Kutu Açılımı:

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR