Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Tekno Safari editörleri olarak, uluslararası sporları takip etmeyi, izlemeyi sevenler için, ‘ESPN’ uygulamasını inceledik ve adım adım anlattık. Uygulamaya nasıl giriş yapacağınıza değindiğimiz haberimizde, maçların canlı yayınlarını nereden ve nasıl izleyeceğinizden de bahsettik. İşte; ‘ESPN nedir’? ‘ESPN nasıl giriş yapılır’? ‘ESPN canlı yayın nasıl izlenir’? ‘ESPN player’ tüm detaylarıyla haberimizde… 

Abonelik ücretlerine de yer verdiğimiz bu yazımızda, ESPN uygulamasına dair tüm detayları sizlerle paylaştık. Basketbol, beyzbol, futbol, buz hokeyi, tenis olmak üzere pek çok spor dalını canlı olarak izleyebilir, bu uygulamayı store mağazalarından indirebilirsiniz. Aynı zamanda, takip ettiğiniz takımların maç skorlarını da görebilirsiniz. Peki; ‘ESPN nedir’? ‘ESPN nasıl giriş yapılır’? ‘ESPN canlı yayın nasıl izlenir’? ‘ESPN player’.

ESPN Nedir? 

ESPN Player

ESPN, uluslararası sporları, maçları, skorları takip edebileceğiniz, bunları canlı izleyebileceğiniz bir uygulamadır. Futbol, basketbol, tenis, beyzbol, voleybol ve daha pek çok spor olmak üzere çeşitli ESPN şovlar da izleyebildiğiniz uygulamada en sevdiğiniz spor ve takımı takip edebiliyorsunuz. Ayrıca, sporlardan önemli anlar ve önemli puanları da görebiliyorsunuz. Peki; ‘ESPN nasıl giriş yapılır’? ‘ESPN canlı yayın nasıl izlenir’? ‘ESPN player’ haberimizin devamında. 

ESPN Nasıl Giriş Yapılır 

ESPN Canlı Yayın Nasıl İzlenir?

ESPN uygulamasına giriş yapabilmek için öncelikle fotoğrafta gördüğünüz ‘sign up’ yazısına dokunuyor ve uygulamaya kaydoluyorsunuz.  

ESPN Canlı Yayın Nasıl İzlenir?

Ardından e-mail ve şifre bilgilerinizi giriyorsunuz. Daha sonra karşınıza çıkan ekrandan dil seçiyorsunuz. ESPN uygulaması şimdilik Türkçe dili desteklemiyor.  

ESPN Canlı Yayın Nasıl İzlenir?

Uygulamada çeşitli sporlar karşınıza çıkacaktır. Bunlar; kolaj basketbolu diye de adlandırılan NCAA Basketball, NFL (Amerikan futbol ligi), NCAA Football (Amerikan kolej futbolu), MLB (Ameika ulusal beyzbol ligi), NHL (buz hokeyi), NCAA Women’s Basketball (NCAA Kadınlar Basketbolu), UFC (karma dövüş sanatları), NBA (profesyonel basketbol ligi), Top Soccer (futbol), English Premier League (İngiliz premier lig), Major Leauge Soccer (Major futbol ligi). Ayrıca ‘More Sports’ yazısına dokunarak tenis, UEFA şampiyonlar ligi, Formula 1 ve daha fazla sporu görüntüleyebilirsiniz. 

ESPN Canlı Yayın Nasıl İzlenir?

ESPN uygulamasında ‘Home’ sayfasına geldiğinizde üstte kısa sürelerle çeşitli tanıtım videoları karşınıza çıkacaktır. Bu ekrana dokunduğunuzda eğer uygulamayı ücretsiz kullanıyorsanız maçlardan birkaç dakikalık süreli videolar izleyebiliyorsunuz. 

ESPN Canlı Yayın Nasıl İzlenir?

Altta yer alan ‘Scores’ yazısına geldiğinizde ise maç skorlarını görebilirsiniz. Üstte gösterdiğimiz alanda ESPN’de yer alan sporlar karşınıza çıkacaktır. Buradan herhangi bir sporun üzerine dokunup skorlarına bakabilirsiniz. 

ESPN Canlı Yayın Nasıl İzlenir?

‘Watch’ seçeneğine geldiğinizde ESPN’de izleyebileceğiniz yayınları göreceksiniz. 

ESPN Canlı Yayın Nasıl İzlenir?

Burada sağ üstte yer alan ‘tarih’ ifadesine dokunduğunuzda bir spor seçerek maç tarihlerini görebilirsiniz. ESPN+ seçeneğinden ne yazık ki canlı yayın izleyemiyorsunuz. Çünkü ABD dışındaki izleyicisine bu alan kapalı.  

ESPN Canlı Yayın Nasıl İzlenir? 

ESPN Nedir?

ESPN ‘de canlı yayın izlemek için www.espnplayer.com adresine gidiyorsunuz. Aylık 11, 99 Euro, yıllık ise 79,99 Euro olmak üzere iki abonelik paketi bulunuyor. Aynı zamanda her iki paketin de 7 günlük ücretsiz deneme imkanı mevcut ve istediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebiliyorsunuz.  

ESPN Player 

ESPN Nedir?

Ayrıca ESPN Player uygulamasını indirebilir ve ‘Subscrıbe now’ yazısına dokunarak abonelik işlemlerinizi uygulama üzerinden yapabilirsiniz. 

ESPN Nedir?

Abone olduğunuz bu uygulama ile yayınları izleyebilir ve altta gördüğünüz ‘films’ seçeneği ile spor içerikli filmlere bakabilirsiniz.

ESPN Nedir? ESPN uygulamasında olduğu gibi burada da ‘schedule’ yani program seçeneğine geldiğinizde bir spor tercih ederek, şimdiki yayınlar ve yaklaşan yayınlar gibi bilgileri görebilirsiniz. 

ESPN uygulaması şu an için Türkiye’de yoğun olarak kullanılan bir uygulama değil. Uygulamanın Türkiye’de kullanımının artması için öncelikle ESPN + özelliği ile ABD dışındaki izleyicisine de canlı yayın izlemeyi açması gerekiyor. Bununla birlikte Türkçe dili desteklemesi ve Türk kullanıcılar için uygulamanın geliştirilmesi gerekiyor. Tüm bunlar gerçekleştiğinde, Türkiye’de uluslararası sporlara ilgi duyan pek çok kişinin olduğunu göz önünde bulundurursak ESPN’in Türkiye’de de popüler bir uygulama haline geleceğini öngörebiliriz. Ayrıca, uygulamanın abonelik ücretlerinden de söz etmek gerek. Euro üzerinden ücretlendirilen abonelikler, aylık ödeme sistemi de dikkate alındığında elbette Türk kullanıcılar için pahalı olabiliyor. Haberimizde bahsettiğimiz ESPN uygulamasını cihazınıza indirdiğinizde canlı yayınları izleme özelliği açık olmasa da maç skorlarını ve ESPN PLayer aboneliğinizde izleyebileceğiniz içerikleri görebiliyorsunuz.   

ESPN, ESPN Player uygulamalarını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

YouTube, Android Uygulamasına 4K Video Oynatma Desteği Ekledi 

Elon Musk, Bir Günlüğüne Twitter Hesabına Yeni Bir Profil Fotoğrafı Ekledi: Bitcoin Rekor Tazeledi! 

Redington Türkiye ile Distribütörlük Alanında Yeni Dönem! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz