Facebook‘un kullanıcı haklarını ihlal ettiği herkes tarafından biliniyor ancak şirket başkalarının aynı şeyi yapmasını istemiyor. Tüm gizlilik seçeneklerinin yanı sıra uygulamanın başka insanlar tarafından erişimini önlemek için yüz tanıma desteği gelmesi planlanıyor.

Jane Manchum Wong tarafından geliştirilen yeni özellik, kullanıcıların Messenger uygulamasından çıkar çıkmaz, bir dakika aradan sonra, 15 dakikadan sonra ya da 1 saate kadar gecikme ile uygulamayı kilitleyebilmesine olanak tanıyor. Paylaşılan ekran görüntülerinde uygulamanın kilidinin Face ID ile açıldığı da gözüküyor. Açıklama kısmında Face ID’nin Facebook sunucularına gönderilmediği ve depolanmadığı bilgilendirmesi de dikkat çekiyor.

Bir diğer dikkat çeken özellik ise, yayınlanan bu ekran görüntüsünün bir Android telefon ile alınmış olması. Bu yüzden görüntüde yer alan Face ID ibaresinin Apple Face ID ile alakalı olmadığı belli oluyor. Test aşamasında olan özellik herkes için sunulduğunda bir isim değişikliği de yapılabilir. WhatsApp‘ta da böyle bir özelliğin olduğunu da hatırlatmak isteriz. Kullanıcılarının yüz verilerinin Facebook’a aktarılmayacağı veya saklanmayacağı belirtiliyor.

Facebook’um İngilizce Oldu! Nasıl Düzeltebilirim?

Facebook, WhatsApp’ta reklam göstermekten vazgeçti