Zoom Cloud Meetings Nasıl Toplantı Başlatılır?

Zoom, 2022 yılında gelmesi planlanan yenilikleri duyurdu. Güncellemeler, pandemi sonrası hibrit çalışmaya geçişi olabildiğince sorunsuz hale getirmeyi hedefliyor.

2021 yılı boyunca şirketler, bir yandan uzaktan çalışırken, bir yandan da üretkenliliğin düşmemesi için çabaladı. Diğer yandan ise ofise güvenli bir şekilde dönüşü organize etmek için çalışılırken, ciddi zorluklar ile karşılaşıldı.

Zoom, geçtiğimiz yılın son döneminde tanıttığı ve kısa süre önce de kullanıma sunduğu yenilikler ile iş akışlarını basitleştirecek. Bu sayede daha verimli, iş birliğine dayalı ve ilgi çekici bir kullanıcı deneyimi oluşturulabilecek.

Huddle View

Huddle View, sanal olarak çalışırken ekiplere bağlantıda olma hissi vermek için potansiyel olarak görsel bir kanal düzeni sağlayan bir özellik. Bu sayede, kanal üyeleri kendilerine özel benzersiz bir sanal arka plan seçebiliyor, sohbet edebiliyor, kanalda kimlerin olduğunu kolayca görebiliyor ve meşgul veya müsait olup olmadıklarını hızlı bir şekilde belirleyerek ekipleri bir araya getirebiliyor.

Zoom Events Sahne Arkası

Canlı yayın öncesinde konuşmacılara, panelistlere ve prodüksiyon ekibine, aralarında konuşabilecekleri, etkinliği izleyebilecekleri veya kaynaşabilecekleri bir alan sağlayan Zoom’un yeni sahne arkası özelliği, yeşil odayı sanal ortama taşıyor.

Zoom Beyaz Tahta

Canlı yayın öncesinde konuşmacılara, panelistlere ve prodüksiyon ekibine, aralarında konuşabilecekleri, etkinliği izleyebilecekleri veya kaynaşabilecekleri bir alan sağlayan Zoom’un yeni sahne arkası özelliği yeşil odayı sanal ortama taşıyor.

Zoom Widget

Zoom Widget özelliği, ekipler ile bağlantı kurmak ve iş akışlarını düzenlemek için geliştirildi. Bununla birlikte toplantılardaki kişilerin zamanı ve beklentileri yönetmelerine yardımcı olunuyor. Ayrıca kullanıcıların toplantıda kimlerin olduğunu görmelerine olanak tanınıyor.

Video Katılım Merkezi

Zoom Video Katılım Merkezi ile kurumlar, yapılandırılmış ve kapsamlı bir sanal ortamda, uzmanlarını kendi müşterileri ile video üzerinde bir araya getirerek güven odaklı etkileşimler geliştirebilecekleri ilgi çekici deneyimler oluşturabiliyorlar. Bu çözüm ile Zoom, kurumlara bulut öncelikli ölçeklenebilirliği ve güvenilir video mimarisini sunuyor.

Gelişmiş Çeviri ve Deşifre

Zoom toplantıları, gerçek zamanlı ve otomatik çeviri hizmetinin yanı sıra canlı deşifre yeteneği ile daha kapsayıcı hale geliyor. Ayrıca platformun çeviri yeteneği birden fazla dil desteği ile daha da gelişmiş durumda.

İlginizi Çekebilir:

Meta, evden çalışma sürecini uzattı – 2022

Apple, 2021’de App Store geliştiricilerine ne kadar ödedi?

Take Two, Zynga şirketini satın alıyor

2022 Altın Küre kazananları belli oldu

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz