Discovery+ BluTV

Global online video hizmeti ‘discovery+’, BluTV’de yayına başladı. BluTV abonelerinin, discovery+ için ayrılan özel alanda Discovery Channel, TLC, DMAX, ID ve Discovery Science gibi Discovery’nin global markalarından içerikleri istedikleri zaman izleyebileceği ifade edildi. Platform yetkilileri ayrıca, Eurosport 1 ve 2’nin canlı premium spor yayınlarının da BluTV’de olacağına işaret etti.  

Discovery’nin gerçek hayata dayalı eğlence içeriği sunan global online video hizmeti discovery+, 5 Mayıs tarihi itibariyle BluTV’de yayına başladı. Yaşanan gelişme,kurucu CEO’su Aydın Doğan Yalçındağ ile Discovery CEEMEA (Orta Doğu Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Rusya) Bölge Müdürü ve Grup Başkan Yardımcısı Jamie Cooke tarafından düzenlenen online bir basın toplantısıyla duyuruldu. BluTV abonelerinin, discovery+ için ayrılan özel alanda Discovery Channel, TLC, DMAX, ID ve Discovery Science gibi Discovery’nin global markalarından içerikleri istedikleri zaman izleyebileceği ifade edildi. Platform yetkilileri ayrıca, Eurosport 1 ve 2’nin canlı premium spor yayınlarının da BluTV’de olacağına işaret etti. 

BluTV’nin kurucu CEO’su Aydın Doğan Yalçındağ, konuyla ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Dünyanın önde gelen medya ve eğlence şirketlerinden biri olan yeni stratejik ortağımız Discovery ile iş birliğimizden dolayı heyecan duyuyoruz. BluTV, orijinal içerik üretimini özenle seçilmiş yerli ve yabancı içerik portföyü ile birleştirmeye odaklanarak Türk SVOD pazarının büyümesine öncülük etmiştir. Vizyon ve stratejimizi paylaşan, BluTV’yi büyüme yolunda bir sonraki aşamaya taşıyacak yeni bir ortağa sahip olduğumuz için mutluyuz. Bu güçlü ortaklık, BluTV’nin hem yerel hem de bölgesel gücünü göstermekle kalmıyor, aynı zamanda Türkiye’de üretilen içeriğin değerinin bir kez daha altını çiziyor. Bu ortaklık ile BluTV orijinal prodüksiyonları ve dolayısıyla Türkçe içerikler dünya çapında geniş bir izleyici kitlesine sunulacak. BluTV olarak uzun süredir Türkiye dışında daha geniş bir kitleye ulaşmaya kararlıydık. BluTV için küresel olarak daha güçlü bir gelecek inşa ederken, Discovery’ye bölgesel olarak heyecan verici yeni iş perspektifleri ve fırsatları sunacağız.” 

Stratejik ortaklığı değerlendiren Discovery Grup Kıdemli Başkan Yardımcısı ve CEEMEA Bölge Müdürü Jamie Cooke ise açıklamasındadiscovery+’ı Ocak ayında dünyanın çeşitli yerlerinde piyasaya sürmeye başladık ve bugüne kadar 40’tan fazla ülkede lansmanımızı gerçekleştirdik. 84 milyon nüfusuyla Türkiye’nin de artık bu gruba katılması bizler için çok heyecan verici. Bu bizim için büyük bir büyüme potansiyeli anlamına geliyor. Discovery olarak içeriklerimizi takipçilerimizle buluşturmak için her zaman yeni yollar arıyoruz. BluTV ile ortaklığımız, Discovery’nin varolan başarısının üzerine ekleyerek sunduğumuz hizmeti nasıl geliştirdiğimizin en iyi örneğidir” ifadelerini kullandı.  

Discovery Inc ve BluTV, BluTV’ye yapılan yatırımı da içeren stratejik ortaklığı Ocak ayında duyurmuştu

Discovery BluTV Yatırımı

Diğer yandan; Discovery Inc ve BluTV, Discovery’nin BluTV’ye yaptığı yatırımı da içeren stratejik ortaklıklarını Ocak ayında duyurmuştu. Bu yatırımla Discovery, BluTV’nin yüzde 35 hissedarı olmuştu. Yasal onaydan sonra; Discovery’den Jamie Cooke ve Finans Kıdemli Başkan Yardımcısı Roanne Weekes, BluTV’nin yönetim kuruluna katıldı. Discovery, aynı zamanda BluTV’nin dağıtım ve satış operasyonlarını da desteklemeye başladı. Bu iş birliğinin sonucunda BluTV’nin içerikleri, Nisan ayında Orta Doğu ve Afrika’nın önde gelen abone bazlı online video izleme platformlarından biri olan ‘STARZPLAY’de de yer almaya başladı. Türkiye’nin önde gelen yerel abone bazlı online video izleme platformu (SVOD) olan BluTV’nin, dünya çapında Türkçe ve Arapça konuşan tüm izleyicilere hizmet verdiği de biliniyordu.  

2021’in başında duyurulan stratejik ortaklık, şu an discovery+’ın BluTV’de yayına başlamasıyla yeni bir boyut kazandı. Aktarılan detaylara göre discovery+; Donald Trump: A Faking It Special, Super SoulOprah, Gold Rush: Freddy Dodge’s Mine Rescue, 90 Day Diaries, Amy Schumer Learns to Cook ve Lady Gucci gibi sayısız özel discovery+ orijinal yapımıyla BluTV’de izleyici karşısına çıkacak. Orijinal yapımların yanı sıra Altın Peşinde, Tamirat Tadilat, Ölümcül Av, Evliliğe 90 Gün ve Emlak Avcıları Türkiye gibi Discovery’nin dünya çapında beğeniyle takip edilen programları da platformda yer alacak. Ayrıca sporseverler; Olimpiyat Oyunları, Roland Garros ve Giro d’Italia gibi ikonik spor etkinliklerinin de keyfini çıkarabilecek.   

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Discovery’nin Ardından ‘Twozero Ventures’ da BluTV Yatırımcıları Arasına Katıldı! 

ABD Merkezli Medya Devi ‘Discovery’, ‘BluTV’ye Ortak Oluyor 

BluTV, ‘Acans’ İsimli Yeni Yerli Komedi Dizisinin Yayın Tarihi ve Fragmanını Paylaştı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz