Google VPN Hizmeti

Google, ‘Google One’ servisleri bünyesine VPN hizmeti eklediğini duyurdu. Hizmetin, şimdilik yalnızca ABD ağındaki ‘Android’ kullanıcıları tarafından kullanılabildiği ifade edildi.  

ABD’li teknoloji devi Google, kısa bir süre önce kullanıcı beğenisine sunduğu ‘Google One’ servisleri bünyesine VPN hizmeti eklediğini duyurdu. Hizmetin, şu an için yalnızca ABD ağındaki ‘Android’ kullanıcıları tarafından kullanılabildiği ifade edildi. Şirket; kendi VPN hizmetinin gelecek aylarda ‘iOS’, ‘Mac’ ve ‘Windows’ platformlarında da deneyimlenebileceğine işaret etti. Bununla birlikte, hizmetin kapsamının da ilerleyen zamanlarda genişletileceği ve dünya genelindeki tüm kullanıcıların, Google’ın VPN hizmetinden yararlanabileceği belirtildi. 

Aktarılan detaylara göre; Google VPN hizmeti, 2 TB depolama alanı sunan paket kullanıcıları tarafından deneyimlenebiliyor. ABD’de aylık 9.90 dolar karşılığında satın alınabilen paketin, Türkiye’de ise ayda 28.99 TL karşılığında alınabildiği ifade ediliyor. Fakat Türkiye ağında söz konusu paketi satın alan kullanıcılar, henüz VPN hizmetinden faydalanamıyor. Hizmet, standart bir VPN hizmeti gibi çalışıyor. Google’ın kendi VPN hizmetini kullanan kişiler, internete eriştikleri konumları değiştirebiliyor ve ülkelerinin ağında yasaklı olan sitelere erişim sağlayabiliyor.  

VPN hizmeti de sunan ‘Google One’ nedir? 

Google One Nedir

Google’ın kendi VPN hizmetini duyurması sonrası, ‘Google One nedir?’ sorusunun cevabı da birçok kişi için merak konusu oldu. Paylaşılan bilgilere göre; ‘Google One’ hizmeti, ‘Google Drive’ın gelişmiş bir versiyonu olma niteliği taşıyor. Kullanıcılar, ‘Google One’ üzerinden verilerinin güvenle saklanmasını sağlıyor. Bununla birlikte; söz konusu hizmet, kullanıcıların bir sorun yaşanması durumunda Google ile doğrudan iletişim kurabilmesini de mümkün kılıyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Google’da Kalp Yapma Formülü – Sizi Şaşırtacak Google Trickleri (Video) 

Google, Play Store’da Uygulama Karşılaştıran Özellik Deniyor 

Spotify Kullanıcıları, Platforma Google Hesabı ile Giriş Yapabilmeye Başladı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz