Tinder Sosyal Mesafe

Popüler arkadaşlık uygulaması Tinder, ‘Year in Swipe 2020’ adı altında 2020 yılına ilişkin kullanıcı verilerini paylaştı. Yayınlanan veriler; Tinder uygulamasının, beklentilerin aksine sosyal mesafe sürecinden etkilenmediğine işaret etti. Aktarılan detaylara göre; platformda Şubat ayına kadarki süreçte var olan kullanıcı aktifliği, COVID-19 sonrası süreçte ve özellikle sonbahar aylarında artış gösterdi.  

Popüler arkadaşlık uygulaması Tinder, düzenlediği bir basın toplantısında ‘Year in Swipe 2020’ adı altında 2020 yılına ilişkin kullanıcı verilerini paylaştı. Yayınlanan veriler; kullanıcıların birbirleriyle tanışarak buluşabildikleri Tinder uygulamasının, beklentilerin aksine sosyal mesafe sürecinden etkilenmediğine işaret etti. Aktarılan detaylara göre; platformda Şubat ayına kadarki süreçte var olan kullanıcı aktifliği, COVID-19 sonrası süreçte ve özellikle sonbahar aylarında artış gösterdi. Bu durum; salgın öncesi döneme tekabül eden süreçte kullanıcı aktifliğinin, güncel rakamlara göre daha düşük olduğunu da ortaya koydu. Kullanıcıların, salgın sonrası dönemde de yabancı biriyle tanışmaktan tereddüt etmediği dile getirildi. 

Diğer yandan; COVID-19 salgını, Tinder kullanıcılarının biyografileri ve kullandıkları emojiler gibi birçok farklı kullanım alışkanlığını da etkiledi. En çok kültürel seyahatlerin paylaşıldığı 2020 yılında, sosyal ve politik mesajların da oldukça popüler hale geldiği ifade edildi. Özellikle Kasım ayında gerçekleştirilen ABD Başkanlık Seçimleri, 2020 yılında ‘Oy (Vote)’ kelimesi ile yapılan paylaşımları iki katına çıkardı.  

Tinder, ‘Year in Swipe 2020’ verilerinde platformda en çok kullanılan emojileri de paylaştı

Tinder Year in Swipe 2020

Tinder ‘Year in Swipe 2020’ verilerinde, kullanıcıların bu yıl en çok kullandıkları emojiler de paylaşıldı. Toplumsal olayların ve pandeminin, sık kullanılan emojilerde de kendini gösterdiği görüldü. Maskeli yüz emojisi ve siyahi yumruk emojisi, en çok kullanılan emojiler arasında yer aldı. Söz konusu emojilerinpandemi süreci ve ‘Black Lives Matter’ hareketi sonrası popüler hale geldiği tahmin edildi. Ayrıca kullanıcılar, biyografilerinde 2020 yılı içerisinde sıklıkla ‘karantina’ kelimesini tercih etti.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Tinder, ‘Yüz Yüze’ İsimli Yeni Bir Özelliği Bünyesine Ekledi 

Tinder dizisi Swipe Night ’ın uluslararası yayını coronavirüs sebebiyle ertelendi

Tinder, OkCupid gibi arkadaşlık uygulamaları kullanıcı verilerini paylaşıyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz